Гаага має стати одним із майданчиків для повернення Криму

Круглий стіл: «Крим − 2 роки окупації: підсумки та перспективи»
Керівник адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини Борис Захаров

Керівник адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини Борис Захаров на круглому столі: «Крим − 2 роки окупації: підсумки та перспективи», який відбувся в Укрінформі 29 березня, заявив, що Крим буде повернуто за допомогою воєнної спецоперації, оскільки дипломатичним шляхом Росія півострів не віддасть.

Через санкції, економічну кризу, застосування правових засобів боротьби відцентрові процеси в Росії стануть невідворотними, і тоді настане час проводити цю спецоперацію. Щоб цей момент наблизити, на різних майданчиках треба використовувати всі дипломатичні, правові, економічні засоби для повернення Криму, наголосив правозахисник.

Борис Захаров нагадав також, що 8 вересня 2015 року Верховна Рада України відповідно до п. 3 ст. 12 Римського статуту ухвалила декларацію про визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду.

− Гаага має стати одним із майданчиків для повернення Криму, тому що на окупованій території Росія скоює воєнні злочини з точки зору міжнародного права, Женевської конвенції 1949 року, а також злочини проти людяності. Головна рекомендація для України − належно документувати правопорушення російської влади в окупованому Криму, їх розслідування і надання прокурору Міжнародного кримінального суду всіх матеріалів, а також подання відповідних скарг та позовів до міжнародних судів, зокрема до Європейського суду з прав людини, − заявив правозахисник.

За його словами, наша держава це виконує, але в неналежному обсязі, а також неякісно документує злочини Російської Федерації в Криму.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.