Кримським татарам загрожує небезпека зникнення, − член Меджлісу (ВІДЕО)

QHA ©: Різа Шевкієв
18.12.2015
Оцініть статтю: 
(419 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Член Меджлісу кримськотатарського народу, генеральний директор фонду «Крим» Різа Шевкієв висловив занепокоєння у зв’язку з тим, що через переслідування і репресії з боку окупаційної влади Криму існує загроза зникнення кримських татар як етносу. Він вважає, що одним із засобів захисту інтересів кримських татар є блокада окупованого півострова — тим самим вся тяжкість забезпечення життєдіяльності захопленої території непосильним тягарем ляже на плечі окупанта.

За словами члена Меджлісу, енергетична і продуктова блокади, спрямовані на припинення гонінь кримських татар у Криму і блокування поставок ресурсів на півострів, повинні тривати, при цьому керівництву держави потрібно приєднатися до цього.

Як заявив Різа Шевкієв кореспонденту агентства Кримські новини (QHA), держава — в особі уряду і Президента — повинна взяти естафету цієї блокади (енергетичної, продуктової та ресурсної) в свої руки і продовжити її на державному рівні:

— Сьогодні основне моє занепокоєння — це загроза кримськотатарському народу як етносу. Всі інші проблеми — територіальна, енергетична — навколо цього, — сказав Шевкієв.

Також генеральний директор фонду «Крим» заявив:

— Вся наша боротьба, зокрема й Меджлісу кримськотатарського народу і національного руху, енергетичні та продуктові блокади Криму спрямовані на те, щоб змусити окупаційну владу пом’якшити ставлення до нашого народу, відпустити наших політв’язнів, припинити переслідування, а також допустити моніторингові місії зі країн Європейської співдружності для дотримання прав людини у Криму, — сказав він.

Зауважимо, що Кабінет Міністрів затвердив обмеження поставок товарів у анексований Росією Крим. Про це, як передавали Українські Новини, повідомив міністр соціальної політики Павло Розенко, зазначивши, що відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду в середу, 16 грудня 2015 року.

З текстом документа Кабміну, що обмежує поставки на тимчасово окуповані території, можна ознайомиться на урядовому порталі за посиланням (ПОСТАНОВА від 16 грудня 2015 р. № 1035 «Про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію»).

Нагадаємо, 20 вересня 2015 року в 12.00 почалася спільна акція кримських татар, руху «Правий сектор», представників колишньої Самооборони Майдану та інших проукраїнських організацій з блокування поставки товарів з материкової частини України в анексований Росією Крим.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.