Наріман Устаєв про державну політику щодо окупованого Криму

Голова Державної служби України з питань Автономної Республіки Крим та міста Севастополь Наріман Устаєв
29.03.2016
Оцініть статтю: 
(280 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

29 березня в Укрінформі відбувся круглий стіл «Крим − 2 роки окупації: підсумки та перспективи», в якому взяв участь голова Державної служби України з питань Автономної Республіки Крим та міста Севастополь Наріман Устаєв.

Держслужбовець наголосив, що є декілька шляхів повернення суверенітету над територією півострову: від воєнного з використанням так званих гібридних методів та народної війни до менш радикальних, які передбачають застосування повного комплексу санкційного механізму та дипломатичних методів. За його словами, кожен з цих сценаріїв має як переваги, так і недоліки, тому Україна має комплексно підходити до цього питання.

− Наша стратегічна мета − це повернення Кримського півострову. До тактичних цілей відносимо забезпечення прав наших громадян, які проживають на території Криму. Але говорити ми маємо не тільки про тотальне порушення прав людини, свободи слова та мирного зібрання, а й про порушення комплексу соціально-економічних, майнових прав як держави, так і фізичних та юридичних осіб. В цьому контексті проводиться робота під егідою Міністерства юстиції щодо визначення суми, яку ми втратили через окупацію півострова, − розповів голова державної служби, підкреслюючи, що йдеться не про «ціну Криму», а про підрахунки збитків і так звану «втрачену вигоду».

До тактичних завдань він також відносить протидію контрабанді, незаконній економічній діяльності. Для цього треба скасувати закон «Про вільну економічну зону» та ухвалити документ про особливості ведення економічної діяльності з тимчасово окупованою територією. Інформаційна політика має бути спрямована на громадян материкової України, окупованого Криму, а також на міжнародних партнерів.

− Треба проводити виважену державницьку політику щодо тимчасово окупованої території та інформувати про це іноземних партнерів. Вони мають бачити, що ми самі щось для себе робимо, − підкреслив Наріман Устаєв.

Говорячи про шляхи повернення Криму, він підкреслив, що нині більш дієвим є санкційний механізм, до якого має приєднатися й Україна.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.