Теракти − реальна загроза і можлива відповідь Москви, − дослідники УІДЕ

Під час прес-конференції заступник директора УІДЕ Богдан Петренко заявив, що активна участь кримських татар у відстоюванні проукраїнських позицій в Криму неодмінно матиме «реакцію Москви»
26.02.2016
Оцініть статтю: 
(495 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

25 лютого в інформаційному агентстві «Главком» відбулася прес-конференція на тему: «Екстремізм в Україні-2016: загрози військової інтервенції і теракти проти кримських татар в Криму». Організатор заходу − Український інститут дослідження екстремізму, керівники якого представили дослідження щодо загроз поточного року. Під час прес-конференції заступник директора УІДЕ Богдан Петренко заявив, що активна участь кримських татар у відстоюванні проукраїнських позицій в Криму неодмінно матиме «реакцію Москви».

− Зважаючи на традиції російських спецслужб влаштовувати терористичні акти проти власного населення, ми не виключаємо, що вони ініціюватимуть відповідні терористичні акти на території Криму чи Російської Федерації, в яких нібито братимуть участь представники кримськотатарського народу. На жаль, це реальна загроза і можлива відповідь Москви, − сказав Богдан Петренко.

За його словами, сказати точно, коли це відбудеться, неможливо, але такі події ймовірні під час виборів у російську Думу, тобто у вересні. Це може статися у самому Криму чи на адміністративному кордоні, на українській території.

− У змістовному плані ці провокації терористичного характеру можливі, крім всього іншого, на базі спільної релігії кримських татар і тих, хто зараз для всього світу є червоною ганчіркою. Йдеться про ІДІЛ. Ви прекрасно розумієте, що у кримських татар є не тільки Меджліс. Ніхто не може спрогнозувати, що в цих організаціях не працюють, зокрема, і зацікавлені люди із ФСБ чи інших російських спецслужб, − сказав директор УІДЕ Олег Зарубінський.

За його словами, провокації можуть відбутися у регіонах, де переважає не кримськотатарське, а слов’янське населення.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.