Співзасновник організації «КримSOS» Алім Алієв у програмі «Теперішній час. Підсумки» («Голос Америки») розповів про ситуацію на півострові, а також відповідав на питання про те, що буде означати для кримських татар, які перебувають в Криму і за його межами, заборона окупаційною владою Меджлісу та оголошення його «екстремістською організацією».
− З Меджлісом мали справу більшість кримських татар, тому під «екстремістську діяльність» можна зарахувати будь-кого з них, які живуть зараз у Криму, − заявив активіст. − Таким чином окупаційна влада намагається видавити кримських татар з Батьківщини.
На уточнювальне запитання ведучої − що означає «мати справу з Меджлісом» для кримського татарина, Алімов пояснив, що саме цей представницький орган був організатором всіх акцій − від масових мітингів 18 травня до інших заходів.
Активіст також давав відповіді щодо ролі глави Меджлісу Рефата Чубарова в економічній блокаді окупованого Криму і про ті результати, до яких вона призвела, йшлося і про порушення прав людини на півострові, про настрої, які панують серед населення.
− Час грає проти нас, − зауважив Алім Алієв, констатувавши той факт, що люди в мілітаризованому Криму звикають мовчати. − Страх і недовіра величезні, тому важливо працювати з цими людьми, підтримувати їх, інакше ми повернемо просто територію, а нам важливо повернути людей, які знаходяться там. Він уточнив, що під «ми» має на увазі і державу Україна, і громадянське суспільство, яке зараз стрімко розвивається, акцентувавши увагу на тому, що тільки спільними зусиллями можна досягти успіху.
Говорячи про кримських татар як внутрішньо переміщених осіб і про те, як вдається впоратися з проблемами, що виникають у переселенців на підконтрольній Україні території, Алім Алімов згадав про роботу, спрямовану на допомогу внутрішнім мігрантам, яку проводять активісти «КримSOS» з першого дня окупації Криму:
− Ми починали з однієї сторінки в Facebook, сьогодні ж у нас є чотири офіси в Україні. Ми допомагаємо переселенцям як з Криму, так і з Донецької та Луганської областей адаптуватися, отримати різноманітну допомогу, відкрити бізнес тощо.
Алім Алієв вважає, що в України повинна бути вироблена стратегія стосовно деокупації Криму, інакше ми з року в рік так і будемо говорити про масові репресії, про порушення прав людини в Криму. При цьому кримськотатарський активіст зауважив, що в останню чергу хотів би, щоб деокупація велася воєнними засобами.
− У Криму живуть сотні тисяч моїх співвітчизників, а кримських татар всього лише триста тисяч, і я не хочу, щоб вони страждали, щоб цей народ, мій народ, був знищений… Я бачу шляхи дипломатичні, шляхи санкцій, шляхи переговорів, − сказав він.
Повністю інтерв’ю − за посиланням.