Нічого з того, що обіцяв президент РФ кримським татарам не справдилося. Більше того, становище кримських татар в умовах окупації з кожним днем стає небезпечнішим через постійні репресії та залякування з боку діючої влади Криму. Не говорячи вже про абсурність дій тієїж влади у спробі переписати історію Криму, щоб видалити
Ревізію рішення радянських органів влади про передачу Криму до складу України, яку намагаються пропонувати сьогодні російські політики, можна розцінити як акт зради інтересів самої Російської Федерації.
— Нещодавно глава Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко запропонувала визнати незаконним рішення Політбюро ЦК КПРС і Верховної Ради СРСР про передачу Криму Україні в 1954 році. Не могли б Ви прокоментувати цю пропозицію?
— Відомо, що Всевишній, коли хоче покарати людину, то дає їй можливість повною мірою розкрити власну дурість. Якби я вирішував долі Російської Федерації, то сказав би, що Матвієнко є зрадником Росії. Позиція, яку вона демонструє, її підхід відкриває ящик Пандори щодо Російської Федерації, зрозуміло, якщо уявити собі, що це можна реалізувати. В результаті, від Росії й шматочка не залишиться. Є багато територій, доля яких вирішувалася правовими шляхами і формами тодішнього Радянського Союзу.
Якщо ця, вибачте мені, не дуже далека людина, хоч вона і є главою Ради Федерації, вважає за доцільне переглянути рішення Політбюро, то чому
— На минулому тижні глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Росія не виконала обіцянок щодо становища кримських татар в окупованому Криму. Якою є Ваша думка щодо цього висловлювання?
— Я, як голова Меджлісу, разом з лідером нашого народу Мустафою Джемілєвим, підтримую тісну взаємодію з керівництвом Турецької Республіки щодо захисту прав кримських татар. І в мене була можливість сказати про те, що
Першого грудня, під час візиту Путіна до Туреччини, вище керівництво Турецької Республіки обговорювало із президентом Росії питання, що пов’язані з положенням кримських татар й відношенням до них російської влади. Я знаю, що з боку Путіна були бравурні твердження про те, що кримськотатарська мова є однією з державних у Криму, що вони «багато прийняли та ще будуть приймати…», й інше. Насправді, Путін не виконав своїх обіцянок: репресії посилюються, арешти тривають.
До речі, єдине, що він не пообіцяв — це можливості вільного в’їзду на територію Криму Джемілєва й Чубарова. За його словами, жодна держава не погодиться, щоб на її територію «в’їжджали екстремісти». Тобто бандит, який увірвався в наш дім і встановив свої закони, назвав екстремістами людей, які з цим не згодні!
— Яким чином тертя між Туреччиною і Росією з кримськотатарського питання можуть вплинути на проект «Турецький потік»?
— Усі ці глобальні проекти з боку Росії, які останнім часом презентуються, вимагають дуже великих грошей. Я думаю, що скоро керівництво Росії буде вирішувати питання, де взяти невеликі гроші для вирішення тих чи інших соціальних проблем. В першу чергу, пов’язаних з продуктовим забезпеченням, з діяльністю соціальних установ, таких як школи, дитячі садки й так далі. Я думаю, що такі грандіозні проекти є просто фантастикою, у тій ситуації, коли керівництво Росії порушує міжнародне право щодо своїх сусідів, а Захід неминуче застосовує до неї економічні санкції.
Ігор Январьов
Джерело: Укрінформ