Україна надала мусульманам усі цивільні права і свободи, − шейх Саід Ісмагілов

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов розповів в інтерв’ю Vector News про життя мусульман в Україні, про ісламофобію і ставлення до війни, а також поділився своїми думками про майбутнє Криму.

Відомо, що на Сході України є представники російського Ісламу, по обидва боки барикад. Чи були серед українських ісламських організацій ті, хто підтримав ЛНР і ДНР?

− Офіційно ніхто не заявляв, що підтримує ці самопроголошені територіальні утворення. Але неофіційно − вони є. Ті, хто називає себе духовним управлінням мусульман Донбасу. Є кілька діячів, які претендують на звання «муфтія ДНР» або «муфтія Донбасу» і всіляко намагаються взяти на себе роль лідера мусульман. Виходить цікава ситуація, з одного боку, люди з’являються під цими прапорами, поруч з основними дійовими особами сепаратистських утворень, а з іншого − офіційно не заявляють про це. Ведеться якась хитра подвійна гра.

Ви відомий представник ліберального напряму Ісламу. Як ви ставитеся до війни?

− Я ставлюся до війни так, як до неї повинні ставитися всі мусульмани. Незважаючи на те, що є хибна думка, що Іслам − це войовнича релігія, вона не войовничіша, ніж будь-яка інша. Для прикладу я можу сказати, що не мусульмани дві світові війни почали. Найбільші і найтрагічніші. Але Іслам чесно визнає те, що війна − це невід’ємна частина людського життя. Так уже сталося, що часто люди вирішують конфлікти за допомогою зброї. А Іслам регламентує для вірян те, на якому боці вони повинні бути у цьому випадку: чи повинні вони бути воїнами, чи пацифістами. Взагалі, Іслам така релігія, яка регламентує все, зокрема і поведінку воїна-мусульманина на полі бою. Для багатьох це дивно, але наприклад, пророк Мухаммад (мир йому і благословення), коли відправляв армії в походи, давав їм чіткий інструктаж. Він говорив: «Боріться тільки з тими, хто бореться проти вас. Не воюйте з мирними людьми, які не піднімають проти вас зброю». Він забороняв вбивати жінок, дітей, людей похилого віку, селян, які працюють в полі. Він забороняв розоряти сади і посіви, чіпати культові споруди будь-якої релігії. Цими наказами він чітко регламентував, як мусульманам поводитися в разі війни. Тому я, як муфтій, знаходжусь у рамках цих приписів.

Якщо прийшла війна, то необхідно за себе постояти, оскільки пророк Мухаммад сказав, що життя, честь і майно мусульманина є недоторканим. Сучасні мусульманські богослови говорять, що якщо на вашу країну напали, то ви зобов’язані її захищати. Не Україна на когось напала, очевидний факт, що напали на Україну. Тому ми, як мусульмани країни, як люди, яким Україна дала всі можливості вільно сповідувати і проповідувати Іслам, надала всі цивільні права і свободи, повинні брати участь у колективному захисті нашої спільної батьківщини.

Джерело: Vector News 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.