Кількість новообернених мусульман у країнах Європи й Америки нестримно зростає. За даними різних опитувань, щороку іслам приймають близько 20 тисяч американців, 50 тисяч британців, 4 тис. німців. Опитування різняться відносно кількості нових мусульман, але всі вони єдині в тому, що більшість з них жінки. У США жінки обертаються в іслам у 4 рази частіше за чоловіків.
«Така ситуація збиває з пантелику невіруючих, які переконані, що іслам позбавляє жінок їх прав, – пише колишня американська феміністка, новообернена мусульманка Елен Кейм, – Як правило, вони вважають, що єдиною причиною приходу цих жінок до ісламу є брак з мусульманином. Хоча іноді це правда, абсолютна більшість нових мусульманок, яких я зустрічала, прийняли іслам унаслідок того, що щиро увірували в Бога».
«Я сама прийняла іслам у 57 років, мій чоловік не був мусульманином, діти теж. Я була дружиною протестантського пастора і феміністкою. Але, проте, іслам знайшов шлях до мого серця та я прийняла його, – продовжує Елен. – Статус жінки в ісламі набагато вище, ніж у християнстві, де жінку звинувачують в першородному гріху і поширенні нечестя на землі. В ісламі ж чоловіки і жінки рівною мірою відповідають перед Аллагом. А в суспільстві жінка користується повагою і захистом, особливо, якщо вона – мати».
За словами нової мусульманки, їй подобається заклик ісламу до скромності.
«Я не виправдовую чоловіків, у яких з'являються брудні думки відносно до навколишніх жінок. Але я переконана, що жінка теж несе відповідальність за це і повинна поважати себе. Мені набагато приємніше приховувати своє тіло під хіджабом і відчувати, що воно належить тільки мені. Хіджаб нагадує про відданість Аллагу та є вираженням моїх переконань», – говорить вона.
«Іслам аніскільки не пригнічує прав жінок. Мені осоружно чути, коли хтось говорить, ніби кровна помста або жіноче обрізання – це частина ісламу, тому що це не так. Мені подобається, що іслам – дуже практична релігія. Він вирішує земні проблеми набагато ефективніше за християнство. Він наказує виділяти частку багатства задля бідняка, вдови і сироти. Жінки – самі уразливі члени суспільства і дуже важливо, що Коран наказує вірянам піклуватися про тих, хто слабше за них», – упевнена мусульманка Елен Кейм.
Професор Університету Свонсі Кевін Бріс, який спеціалізується на вивченні новообернених мусульман, зазначає, що прихід до ісламу білих жінок став справжнім трендом.
«Вони шукають духовності, вищого сенсу життя і глибоко роздумують над цим, – говорить він. – Багато людей з усіх прошарків жалкують за тим, що сучасне суспільство втратило повагу до жінок і людей похилого віку. А в Корані, який є законом для мусульман, повага до них проголошується найбільшою цінністю».
Саме з таких міркувань прийняла іслам інструктор з йоги Камілла Лейланд. Самотня мама дочки Інайі каже, що стала мусульманкою з інтелектуальних і феміністських причин.
«Для багатьох буде дивно почути поруч слова іслам і фемиинизм, але в реальності тільки Коран дає жінкам рівноправ'я. Коли з'явився іслам, він пішов проти засад женоненависницького суспільства», – міркує вона. - Коли я дорослішала, я почувала себе пригніченою в західному суспільстві, де від мене вимагали поводитися подібно до чоловіка, пити алкоголь і спати з ким доведеться. Сексу там не надавалося жодного значення. В ісламі ж, коли ти розпочинаєш стосунки з чоловіком, ти робиш це з наміром пов'язати з ним усе своє життя».
Камілла зацікавилася ісламом ще в школі і пішла вчитися на сходознавця. Після завершення навчання вона відправилася працювати до Сирії, де вивчила Коран і зрозуміла, що хоче прийнятий іслам. Сім'я і друзі не зрозуміли рішення Камілли.
«Люди досі не розуміють, як освічена жінка з середнього класу може стати мусульманкою», – жалкує вона.
Британка Ліна Алі до приходу в іслам високо цінувала волю.
Вона згадує, що була звичайним європейським підлітком: «Я полюбляла випити з друзями, носила відверті облягаючі наряди і тусувалася по клубах. Але в душі все веселе життя, повне п'яних вечірок, не задовольняло мене. Я шукала чогось більшого. І ось, одного разу, коли моя знайома почала розповідати про іслам, все неначе встало для мене на свої місця. Я прийняла іслам у 19 років, я щаслива носити хіджаб та здійснювати п'ятикратну молитву. Одного разу, мій колега запросив у кафе на свій день народження. Я ввійшла до зали у хіджабі, а всі навкруги сиділи п'яні і напівроздягнені, брудно висловлювались і танцювали непристойні танці. Вперше я побачила з боку своє колишнє життя. І зрозуміла, що ніколи до нього не повернуся. Я вдячна Аллагу за те, що він спрямував мене на цей шлях. Тепер я більше не є рабинею цього занепадницького суспільства».
За матеріалами «ІсламНьюз»
Посилання на тему:
Хіджаб свободи, або Жінка в ісламі
Мусульманки в Україні живуть в гармонії з
власною вірою
Християнська журналістка захоплюється цнотливістю мусульманських жінок