Захоплений терпінням ув'язнених наглядач Гуантанамо прийняв Іслам

1
Тері Холдбрукс
21.10.2010
Оцініть статтю: 
(216 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Тері Холдбрукс - колишній американський солдат, але тепер він рідко користується своїм офіційним ім'ям і хоче щоб його називали Мустафою. Це ім'я дали йому ув'язнені Гуантанамо, яких він охороняв.

Тоді Тері було 20 років. У цьому віці він вперше відкрив для себе іслам. Тері Холдбрукс дізнався про іслам від тих, кого Америка називала своїми заклятими ворогами.

«Я розмовляв з ув'язненими на різні теми: про релігію, про політику. І в питаннях теології вони розбиралися набагато краще, ніж я та інші наглядачі», - пригадує він.

Тері не займався тортурами арештантів і не був присутній при цьому. Але щодня він бачив страждання ув'язнених в очікуванні тортур. Він був вражений їх стійкістю і терпінням і хотів знати, що допомагає їм так гідно переносити такі важкі випробування. В'язні черпали свою силу в ісламі.

«Більшість арештантів були практикуючими мусульманами. Вони здійснювали молитву й спокійно відносилися до того, що у них вкрали свободу, - говорить Мустафа у ролику на YouTube. - Для мене було дивно бачити людей, які відносилися до релігії так серйозно».

Зараз Мустафа відвідує мечеть у місті Темпі, штат Арізона, де він виріс. Він говорить, що відчуває тут себе (почувається?) як вдома, і що вся місцева мусульманська община дуже раділа його приходу в іслам.

За допомогою імама цієї мечеті Мустафа намагається позбутися жахливих спогадів про Гуантанамо і потягу до спиртного. В армії він страждав алкогольною залежністю.

«Коли я прийшов сюди, мені довелося повністю перебудувати свій розум. Я зрозумів, що є люди, які щиро посміхнуться, побачивши мене, і які будуть раді зустрічі зі мною просто так, тому що я їх брат в ісламі», - розповідає Мустафа.

Але не всі були раді тому, що Тері Холдбрукс став мусульманином. Після того, як його історію освітили у ЗМІ, він одержав сотні листів з погрозами і образами від тих, хто вважає його «зрадником».

За матеріалами «ІсламНьюз»

Посилання на тему:

Охоронець Гуатанамо з великим інтересом слухав в'язнів

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.