Мусульманка Малахаяті — перша жінка-адмірал у світовій історії

Мусульманка Малахаяті — перша жінка-адмірал у світовій історії
Мусульманка Малахаяті — перша жінка-адмірал у світовій історії
19.07.2018
Оцініть статтю: 
(254 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У світову історію останнього тисячоліття ввійшла величезна кількість жінок, що змінили світ на краще. У кожній сфері були свої героїні, починаючи з науки, управління, військових дій і закінчуючи образотворчим мистецтвом. І у всіх сферах була представниця прекрасної статі, яка лідирувала. В цьому матеріалі йтиметься про одну з найвеличніших мусульманок в історії Індонезії.

Кінець XVI — початок XVII століть були не простим часом для султанату Ачех (територія провінції Ачех сучасної Індонезії). Кьюмалахаяті (або Кеумала Хаяті), також відома, як Малахаяті, була першою жінкою-адміралом у світі. Її життя і досягнення вражають. Її вчинки сміливі, чесні, успішні і просто запаморочливі. Вона є зразком для наслідування і джерелом натхнення для всіх.

Батько Малахаяті Махмуд Сіях був також військовим і керував султанським флотом, а її дід Салагуддін Сіях правил султанатом в 1530–1539 роках.

Спочатку Малахаяті здобула освіту в релігійній школі, потім вступила до Маахад Бейтуль Макдіс, де навчали військовій справі, і пройшла повний курс підготовки морського офіцера. Там вона познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком. Після успішного закінчення Маахад амбіційна дівчина була призначена начальником придворного протоколу в султанському палаці.

Юній Малахаяті не судилося прожити довге, щасливе сімейне життя. Незабаром після заміжжя вона овдовіла — її чоловік загинув, борючись в затоці Хара. І майбутній адмірал Малахаяті благала Султана Аль Мукамміла сформувати флот, всі моряки якого були б вдовами, чиї чоловіки загинули в битвах за батьківщину. Султан задовольнив її прохання і призначив Малахаяті командиром Армади Інонг Бале — Флотилія вдів (Armada Inong Balee (Armada Perempuan Janda). Всього в ній проходили службу 2000 жінок — і це були не тільки вдови, а й молоді дівчата, які вважали за честь захищати інтереси своєї країни. У доповіді того періоду говорилося, що флот, очолюваний Малахаяті, мав 100 озброєних бойових кораблів, деякі з яких були здатні прийняти на борт 400–500 осіб. Морські сили Ачеха в той час були одними з найсильніших в Південно-Східній Азії. Східні береги острова Суматра, Малаккська протока і західна частина Малайї були під патрулем жіночої флотилії.

Адмірал Малахаяті займала багато важливих позицій. Окрім командування Армадою Інонг Бале, вона також командувала морськими силами королівства Ачех і була командувачем палацової охорони. Малахаяті також відома як дипломат.

В Індонезії багато університетів, лікарень, доріг та житлових поселень названі в честь неї. Знято багато документальних фільмів про подвиги цієї відважної мусульманки.

Джерела:

RuangBaca.

DuniaMelayuSe-Dunia.

Umma News.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.