Програма фестивалю східної культури «East
Знайомство з безпосередніми носіями культури і релігії допомагає позбутися багатьох стереотипів та упереджень − свій вклад у цей процес зробила і фотограф Анна Корбут, автор фотовиставки «Обличчя Ісламу», відкриття якої також відбулося в день проведення «East
Як розповіла Анна, вона прагнула показати життя мусульман в його повсякденній красі і різноманітності, і що вона, створюючи свої роботи, намагається знайти спільне, а не відмінності, зрозуміти різні шляхи розвитку і пізнання себе:
− З представниками Ісламу пов’язано безліч стереотипів, хоча вони давно живуть
Як вважає Анна Корбут,
− Але, на жаль, релігія часто стає приводом для конфліктів, темою для спекуляцій і розпалювання ворожнечі. У сучасному світі нам слід терпиміше ставитися один до одного, намагатися жити у мирі.
Відповідаючи на запитання про те, яку реакцію вона очікує від потенційних відвідувачів експозиції, Анна зізнається:
− Мета виставки − наблизитися до розуміння і прийняття «іншого» в нашому житті. Позбутися від агресивного відторгнення чужих звичаїв і традицій. Шукати у відмінностях привід для спілкування і пізнання нового.
При цьому, на думку Анни Корбут, дуже важливо під час пізнання іншої культури, традицій і звичаїв, поважаючи і приймаючи право іншого слідувати своїм шляхом і мати свої цінності, не розчиниться в них, а зберегти свою автентичність, свої особливості:
− Показати красу можливості бути «іншим» і зберігати свої традиції − дуже важливо в світі тотальної глобалізації. Інакше просто буде нецікаво жити. Руйнувати стереотипи треба з відкритими очима і серцями.
Кожна з фоторобіт Анни, представлених на виставці, схожа на шматочок смальти, з яких у глядача складається мозаїка уявлення про людей, традиції, устрій тієї чи іншої країни. Але при цьому, на відміну від елементів мозаїки, кожна робота − самодостатня, несе свій посил, дає поживу для роздумів, викликає у глядача почуття співпереживання, емпатії і дивовижне відчуття залученості до того, що відбувається.
Про це свідчать і перші відгуки відвідувачів виставки. Дякуючи Анні за її фотомистецтво, бажаючи нових творчих досягнень і знахідок, глядачі відзначають ці особливості створених нею фотографій, часто називаючи їх «картинами»:
− Ваші роботи викликають багато змішаних почуттів, від кожної картини − «мурашки шкірою»! − пише одна з відвідувачок Наталя.
− Ваші фотографії вчать доброті, − від імені родини Мазур пише інший відвідувач. − Дякую Вам за Ваш талант, Ви робите дуже потрібну справу. Ми − не мусульмани, ми різні, але ми − діти однієї планети і нам потрібен мир, незалежно від віри (яку ми сповідуємо — ред.).
− На цих фото багато життя! − відзначається в багатьох відгуках.
Анна Корбут про себе: «Я вивчала фотографію і журналістику в Харкові, з 2011 року працюю в Києві. Займаюся комерційними і соціальними проектами, створюю тексти, фото і відео. Співпрацювала з
Фотовиставка робіт Анни Корбут «Обличчя Ісламу» триватиме до кінця травня на п’ятому поверсі Ісламського культурного центру м. Києва (вул. Дегтярівська,