30 квітня у відділі тюркомовної літератури центральної районної бібліотеки ім. М.Є.
Саме слово каракалпак означає «чорний ковпак». Каракалпаки — тюркський народ, котрий компактно проживає в суверенній республіці Каракалпакстан в складі Узбекистану. Вони сповідують іслам розмовляють каракалпацькою мовою, яка входить до кипчакскої групи.
«Каракалпаків у світі налічується близько 600 тисяч чоловік. У самій автономії за різними оцінками проживає близько 400–500 тисяч. Також їх можна зустріти в Казахстані, Туркменістані та інших державах», — розповів Юрій Косенко.
За його словами, не дивлячись на те, що каракалпаки в давнину були кочовим народом, займалися скотарством і рибальством в Аральському морі, вони створили національну літературу, основоположником якої є
Цікаво, що з Україною каркалпаків пов’язують історичні узи. Зокрема, Тарас Шевченко, перебуваючи на засланні на території Казахстану, взяв участь
Але не тільки літературою відомі каракалпаки. Наприклад,
На жаль, у наш час Каракалпакстан є зоною екологічного лиха, що пов’язано з висиханням Аральського моря, а населення страждає від високого рівня захворювань.
Однак територія сучасного Каракалпакстану є своєрідним «археологічним заповідником», в якому налічується понад 300 археологічних об’єктів. Екскурсійні тури в Каракалпакію входять в моду, а відправитися в подорож можна, в тому числі, і з України.
Нагадаємо, що даний захід вже четвертий у серії літературних віталень. Перші три були присвячені культурі кримськотатарського, турецького та узбекського народів. Наступна літературна вітальня буде присв’ячена культурі караїмського народу.