В Анталії в парку «Ukrayna kültür parkı» з’явиться пам’ятний знак на честь Тараса Шевченка

©️Українська родина/Урядовий кур’єр: Голова громади «Українська родина» у місті Анталія (Туреччина) Віта Михайлова біля барельєфа Тарасові Шевченку, який мають відкрити після закінчення карантину
©️Українська родина/Урядовий кур’єр: Голова громади «Українська родина» у місті Анталія (Туреччина) Віта Михайлова біля барельєфа Тарасові Шевченку, який мають відкрити після закінчення карантину
07.05.2020
Оцініть статтю: 
(86 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Карантин через спалах коронавірусної інфекції завадив урочистому відкриттю барельєфа Тарасові Шевченку в Анталії (Туреччина). Цей захід планували на квітень, але мусили перенести на невизначений термін.

Пам’ятний знак великому українцеві стане окрасою престижного району Муратпаша цього курортного міста, де торік облаштували парк української культури «Ukrayna kültür parkı».

Основні кошти на виготовлення і встановлення цієї скульптурної композиції надійшли від місцевої громади «Українська родина» і її очільниці Віти Михайлової і тутешнього бізнесмена Тарика Юкселя. Підтримку в цій поважній справі українці відчули й від адміністрації району Муратпаша. Пам’ятний знак встановлять під патронатом Світового конгресу українців.

Як повідомляє «Урядовий кур’єр», великий український поет постає на барельєфі молодим, у вишиванці, з «Кобзарем» у руках.

Під скульптурним Тарасовим портретом українською і турецькою мовами викарбувані його крилаті рядки:

Учітеся, брати мої!

Думайте, читайте,

І чужому научайтесь, −

Свого не цурайтесь.

З проханням про здійснення перекладу цих рядків турецькою мовою Віта Михайлова звернулася до Тудори Арнаут, доцентки кафедри тюркології Київського національного університету ім. Т. Шевченка, яка видала у Стамбулі збірку «Kobzar» (Seçmeler)» («Кобзар». Вибране») з творами Тараса Григоровича у власному перекладі.

На стелі з барельєфом Шевченку також викарбують турецькою Тарасів «Заповіт».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.