Книгу «Українські просвітителі та іслам» буде презентовано в Києві на книжковому ярмарку «Медвін»

Книгу «Українські просвітителі та іслам» буде презентовано в Києві на книжковому ярмарку «Медвін»
Книгу «Українські просвітителі та іслам» буде презентовано в Києві на книжковому ярмарку «Медвін»

Презентація книги «Українські просвітителі та іслам», авторкою якої є львівська вчена, завідувачка книжкових фондів Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Соломія Вівчар і яку видано за сприяння Всеукраїнської асоціації «Альраід», відбудеться 2 листопада о 14:00 у рамках 17-го Київського міжнародного книжкового ярмарку «Медвін: Книжковий світ-2018».

«Українські просвітителі та іслам» — книга, що стала результатом літературознавчої розвідки про мусульманські мотиви у творчості українських класиків: Пантелеймона Куліша, Тараса Шевченка, Івана Франка, Агатангела Кримського, Михайла Коцюбинського, Лесі Українки, а також у сучасних творах, таких як «Людолови» Зінаїди Тулуб і «Мальви» Романа Іваничука.

Книгу можна буде придбати на ярмарці з 2 до 4 листопада у залі на території НСК «Олімпійський».

За словами дослідниці, книга є результатом наукових розвідок, які підтверджують, що іслам ніколи не був чужим українській культурі й до нього завжди виявляли інтерес, починаючи з часів Київської Русі і до наших днів.

— Це знайшло своє відображення і в художній літературі. Я дослідила мусульманські мотиви у творчості видатних українських письменників: Пантелеймона Куліша, Тараса Шевченка, Івана Франка, Агатангела Кримського, Михайла Коцюбинського; не залишила поза увагою й твори сучасних письменників, зокрема історичні романи, написані у ХХ столітті, Зінаїди Тулуб «Людолови», Романа Іваничука «Мальви» і кілька романів, присвячених постаті Роксолани (які я називаю «Роксоланіадою»). Окремий розділ присвячено перекладам перлин східної поезії українською мовою, а також є розділ про переклади Корану українською, — розповіла Соломія Вівчар.

У програмі презентації книги «Українські просвітителі та іслам» відбудеться зустріч з авторкою, її доповідь, ознайомлення з книгою, спілкування з аудиторією, автограф-сесія.

Контактна особа: Олег — 063-561-94-12.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.