Організатори Міжнародного конкурсу вшанували пам’ять Аміни Окуєвої відзнакою в номінації “Пам’ять”

Організатори Міжнародного конкурсу вшанували пам’ять Аміни Окуєвої відзнакою в номінації “Пам’ять”
архів: Аміна Окуєва, нагородження за перемогу в номінації “Відеоформат”
Організатори Міжнародного конкурсу вшанували пам’ять Аміни Окуєвої відзнакою в номінації “Пам’ять”
Відзнаки конкурсу
Організатори Міжнародного конкурсу вшанували пам’ять Аміни Окуєвої відзнакою в номінації “Пам’ять”
Організатори Міжнародного конкурсу вшанували пам’ять Аміни Окуєвої відзнакою в номінації “Пам’ять”

Днями  у заключній прес-конференції, присвяченій підбиттю підсумків ІІІ Міжнародного проекту-конкурсу "Тарас Шевченко єднає народи" було  оголошено імена переможців та відбулась церемонія нагородження переможців, на яку було запрошено (крім учасників проекту-конкурсу)   представників посольств іноземних держав в Україні, посадовців різного рівня, громадських діячів, доброчинників, громадських активістів . Серед імен нагороджених  прозвучало й ім’я Аміни Окуєвої - патріотки України та Ічкерії, яка загинула від рук російських найманців.

Автори проекту разом з натхненними ідеєю Проекту членами оргкомітету (які, як зазначалося,  працюють на волонтерських засадах), ознайомили присутніх зі здобутками проекту у 2018 році, оприлюднили  результати цьогорічного конкурсу та висловили подяку доброчинникам Проекту-конкурсу. Також було оголошено головних переможців номінації «Наживо» та дистанційних номінацій «Відеоформат» і «Мій Шевченко», відзначено перших переможців цього року в започаткованих Оргкомітетом у 2017 році позаконкурсних номінаціях: «Поза часом», «Пам’ять» - в цій номінації, як зазначають організатори, відзначаються “...видатні Шевченколюби, які вже відійшли у вічність, проте залишили нащадкам творчі надбання, натхненні генієм Тараса Шевченка”:

-  Ще до створення такої номінації у 2016 році першим ГРАН-ПРІ було відзначено борця за свободу, сина українського та вірменського народів Сергія Нігояна. Нагороду передано батькам Сергія. У 2017 році ГРАН-ПРІ було відзначено видатну художницю українського театру Олену Богатирьову.  

Шевченкове"Борітеся - поборете" червоною ниткою пройшлося їхніми життями… Наприкінці 2017 року Україна понесла нову важку втрату - борця за свободу України та Чечні Аміну Окуєву. Ще тільки рік тому Аміна стала переможницею проекту-конкурсу в номінації "Відеоформат"...

Аміна Окуєва (1983-2017), українка чеченського походження; борець за свободу України, доброволець АТО, прес-офіцер Міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва. Переможниця ІІ Міжнародного проекту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи» (2017 р.) Загинула за Незалежність України. Родом з Одещини, останній рік свого життя мешкала на Київщині. Цього року їй би виповнилося 35 років.., -  нагадують організатори  конкурсу.

На конкурс Аміна Окуєва представила відео, в якому вона говорить  про значення творчості Таораса Шевченка для всіх народів - особливо поневолених, і читає “Заповіт великого Кобзаря чеченською мовою.

«Тарас Григорович був поетом волі. Прагнення до щастя свого народу, яке неможливе без волі, проходить лейтмотивом майже через усі його вірші. Все це дуже актуально й сьогодні. Як для самої України, якій присвячені усі ці чудові вірші, так і для інших поневолених російською імперією народів. Усі разом ми — діти вільних народів, обов’язково переможемо імперію зла і звільнимо наші землі від її окупації, дасть Бог.»

В запрошенні на церемонію нагородження, яке надіслали організатори конкурсу  на адресу Духовного управління мусульман України “Умма” (Аміна була прихожанкою мечеті  цього управління), міститься прохання - передати нагороду близьким загиблої: “Сердечно просимо Вас допомогти нам передати цю відзнаку пам'яті родині Аміни. Вона назавжди в наших серцях”.

Від імені одновірців Аміни її відзнаки для подальшої передачі близьким загиблої героїні  прийняла журналістка Тетяна Євлоєва, яка добре її знала й товаришувала з нею.

З оргкомітетом ми познайомилися минулого року, коли Аміну, живу й усміхнену, нагороджували особисто - і зараз, звісно, це не така радісна подія. Але Аміна віддала своє життя за Україну, і думаю їй було би приємно, що про неї пам'ятають. І її близьким також буде приємно, що її не забули  - звісно, за першої нагоду цю нагороду буде передано їм, - сказала дівчина під час церемонії.

Зазначимо - минулорічну нагороду Аміні вручали особисто організатори конкурсу не на офіційній церемонії, а окремо. Це було пов’язано з тим, що незадовго до цього на  життя Аміни Окуєвої та її чоловіка - Адама Осмаєва було здійснено замах і певний час подружжя патріотів уникало публічних заходів. Тоді Аміна приймала відзнаку в стінах Ісламського культурного центру м.Києва, куди спеціально приїхали  засновники й організатори клонкурсу, ніде не афішуючі цю подію й повідомивши про нагородження пост-фактум.

Як повідомляє оргкомітет конкурсу,  цього разу в конкурсі у взяли участь  440 осіб з 26 країн світу:

На конкурс надійшло не просто близько 440 заявок з 26 країн світу. Це - чотири з половиною сотні хвилювань, чотири з половиною сотні очікувань, чотири з половиною сотні самопізнань… І, цілком можливо, три сотні розчарувань…

Міжнародний проект-конкурс «Тарас Шевченко єднає народи» започатковано Послом Миру, президентом Міжнародної ліги «Матері і сестри – молоді України», народною артисткою України Галиною Яблонською. Конкурс відбувається щорічно з березня по травень у форматі «Україна-Світ» у три етапи, останній з яких проходить у столиці України. Цьогоріч на конкурс подано близько 440 заявок, зокрема 157 відеосюжетів, 68 літературних та 86 художніх робіт з 26 країн світу. За три роки (2016 - 2018) на проект-конкурс надійшло понад 780 робіт з 46 країн (республік) 47-ма мовами світу. Щорічно проектом-конкурсом відзначається від 70 до 100 кращих доробків у п’яти номінаціях.

Популяризуючи творчість Тараса Шевченка, проект сприяє входженню України у світовий інформаційний простір, утвердженню та збереженню її незалежності. Під Шевченковим проводом світ починає краще розуміти Україну. Наразі проект функціонує виключно завдяки надлюдським зусиллям членів нечисленного оргкомітету та за сприяння організацій-засновників і людей доброї волі – меценатів різного рівня фінансової спроможності, які, розуміючи державне значення Проекту-конкурсу, підтримують його матеріально.

 

Архів. Конкурсне відео Аміни Окуєвої, що стало переможцем 2017 року
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.