У Глевасі відкрито пам’ятний знак на місці загибелі Аміни Окуєвої

©Мирослав Олешко/фейсбук: 03.12.2020р., відкриття пам’ятного знака на місці загибелі Аміни Окуєвої в м.Глеваха, Київська обл.
©Мирослав Олешко/фейсбук: 03.12.2020р., відкриття пам’ятного знака на місці загибелі Аміни Окуєвої в м.Глеваха, Київська обл.
04.12.2020
Оцініть статтю: 
(140 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Глевасі Київської області 3 грудня 2020 року на місці загибелі Народного Героя України, лікаря, військової, журналіста, добровольця АТО, учасниці Євромайдану Аміни Окуєвої було відкрито меморіальний знак.

На відкритті була присутня мама Аміни Ірина Камінська.

На пам’ятнику викарбувано напис зі словами з Корану: «Не вважайте мертвими тих, хто загинув на шляху до Аллага».

Про це повідомив у соцмережі Фейсбук Мирослав Олешко.

«Сьогодні відкрили пам’ятний знак на місці загибелі Аміни Окуєвої. Мого друга. Нашого друга. Хороброї людини. Жінки, матері, яка захищала Україну й Ічкерію зі зброєю в руках. Аміна вміла любити. Любити свою землю, Батьківщину. Боротися за неї до останнього. Вічна пам’ять. Назавжди в наших серцях», — написав пан Олешко.

Мирослав Олешко опублікував відео зі своєю промовою на урочистому відкритті пам’ятного знака на місці загибелі Аміни Окуєвої.

На заході був присутній Зорян Шкіряк, радник міністра внутрішніх справ України, член Колегії МВС України.

«Сьогодні було відкрито меморіальний пам’ятний знак на місці загибелі справжнього народного Героя України, нашого друга і бойової посестри Аміни Окуєвої. Вона назавжди залишиться символом патріотизму, незламної волі і боротьби за свободу України й Ічкерії!

Щира вдячність усім, хто прийшов згадати нашу Аміну, й усім, хто підтримав і допоміг у встановленні меморіалу пам‘яті. Ти завжди житимеш у наших серцях, дорога Аміно. Вічна пам‘ять і слава Героям! Слава Україні!» — написав Зорян Шкіряк на своїй сторінці в соцмережі.

Відео з промовою Зоряна Шкіряка — за посиланням.

Як відомо, Аміна Окуєва загинула 30 жовтня 2017 року внаслідок повторного замаху на її життя російськими найманцями.

На залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області був обстріляний автомобіль, у якому перебувала Аміна і її чоловік Адам Осмаєв — боєць батальйону ім. Джохара Дудаєва.

Аміна Окуєва померла на місці, її чоловіка Адама було поранено.

З міркувань безпеки похорон героїні був не публічним.

Перша спроба 1 червня 2017 року вбити Аміну і її чоловіка Адама Осмаєва була невдалою. Тоді, 1 червня 2017 року, під час замаху на життя Адама було важко поранено. Аміна встигла відреагувати і дати відсіч нападникові, використавши нагородну зброю.

Звістка про загибель борця за свободу України й Ічкерії сколихнула громадян України. Люди висловлювали слова гіркоти через непоправну втрату не просто бійця, а справжнього символу нескореності, прагнення до свободи Батьківщини, уособлення незламної волі і самовідданого служіння своєму народові.

Пам’ять Аміни вшановували не лише в Україні: у Палаті представників Конгресу США 14 листопада конгресмен від Демократичної партії Марсі Каптур виступила з промовою, присвяченою жертвам убивств, організованих Кремлем.

У будівлі Міжнародного конгрес-центру «Український дім» лунали Гімн України і мусульманська молитва — так було відкрито фотовиставку «Аміна. Життя».

Нагадаємо, що після невдалого першого замаху на життя Аміни Окуєвої і її чоловіка Адама Осмаєва 1 червня 2017 року Аміна заявила: «Наші життя і смерті — лише в руках Всевишнього».

У перші дні після звістки про смерть Аміни загиблій від ворожої кулі українській мусульманці з’явилися вірші і пісні. присвячені героїні.

Зокрема, слова поетеси Вікторії Абу-Кадум, музику до яких написав Геннадій Володько, стали скорботною піснею «Солдан у хіджабі з ясними очима», виконання якої не лише відображає всезагальну скорботу від непоправної втрати, а й мобілізує суспільство на протистояння підступному ворогові.

Також нагадаємо, що у м. Дніпро в Амур-Нижньодніпровському районі на честь загиблої лікарки і військової Аміни Окуєвої названо вулицю.

У другі роковини загибелі Аміни Окуєвої над її могилою лунали слова молитви.

Аміна Окуєва (1983–2017) народилася в Одесі. Пізніше жила у Москві і Грозному.

У 2003 році повернулася до України.

Закінчила Одеський медичний університет за спеціальністю «хірургія».

Зі своїм чоловіком Адамом Осмаєвим, який переховувався в Україні від переслідувань російських спецслужб і «кадировців», вона активно обстоювала ідею визволення Ічкерії від окупації і відновлення її державної незалежності.

Брала участь у житті чеченської діаспори.

Аміна Окуєва сповідувала іслам і завжди носила хіджаб.

Під час Революції Гідності жінка вступила до «Самооборони» і була лікарем 8-ої Афганської сотні.

З початку російської агресії Аміна перебувала у зоні АТО разом зі своїм чоловіком.

Вона служила у батальйоні «Київ-2» і долучилася до створення чеченського добробату імені Джохара Дудаєва.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.