30 жовтня 2019 року, у другі роковини з дня загибелі Аміни Окуєвої, голова Військового капеланства мусульман України Путілін Хаджи-Мурад, імам-капелан Глущенко Євген разом з імамами ІКЦ Дніпра і Харкова і рідними Аміни Окуєвої відвідали кладовище, на якому поховані захисники України Іса Мунаєв, Аміна і воїни-мусульмани.
Було здійснено молитви за загиблих.
Про це йдеться у повідомленні на фейсбук-сторінці Військового капеланства мусульман України — Ukraine military muslim chaplains, яке супроводжується доречним достовірним хадисом і словами молитви:
«… Передається зі слів 'Аїші (нехай буде задоволений нею Аллаг), що одного разу Пророк (мир йому і благословення Аллага) вийшов з кладовища аль-Бак’і', звернувшись з молитвою за померлих, і коли 'Аїша запитала його про це, він (мир йому і благословення Аллага) сказав: «Воістину, мені веліли звертатися за них з молитвами».
О Господи, благослови смерть найкращих з людей, які захищали справедливість і мир! О Господи, зроби їх могили просторими, а перебування у них — передчуттям Раю для полеглих! Амінь».
Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов нагадав співгромадянам про роковини загибелі героїні:
«Сьогодні — друга річниця загибелі нашої героїчної сестри-воїна Аміни Окуєвої. Нехай Всевишній Аллаг буде Милостивим до неї! Ми всі належим Аллагові, і всі до Нього повертаємось».
«Один з праведників сказав: «Той, хто пройшов повз могили, і не задумався про власну душу і не звернувся до Аллага з молитвою за покійних, зрадив і себе самого, і їх», — нагадує імам мечеті м. Харкова Євген Глущенко.
Як відомо, два роки тому, 30 жовтня 2017-го, внаслідок замаху загинула Народний Герой України, вірна дочка українського і чеченського народів, справжня патріотка, борець за свободу України й Ічкерії, доброволець АТО Аміна Окуєва.
На залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області був обстріляний автомобіль, у якому перебувала Аміна і її чоловік Адам Осмаєв — боєць батальйону ім. Джохара Дудаєва.
Аміна Окуєва померла на місці, її чоловіка Адама було поранено.
Аміна Окуєва (1983–2017) народилася в Одесі.
Пізніше жила у Москві і Грозному.
У 2003 році повернулася до України.
Закінчила Одеський медичний університет за спеціальністю «хірургія».
Зі своїм чоловіком Адамом Осмаєвим, який переховувався в Україні від переслідувань російських спецслужб і «кадировців», вона активно обстоювала ідею визволення Ічкерії від окупації і відновлення її державної незалежності.
Брала участь у житті чеченської діаспори.
Аміна Окуєва сповідувала іслам і завжди носила хіджаб.
Під час Революції Гідності жінка вступила до «Самооборони» і була лікарем 8-ої Афганської сотні.
З початку російської агресії Аміна перебувала у зоні АТО разом зі своїм чоловіком.
Вона служила у батальйоні «Київ-2» і долучилася до створення чеченського добробату імені Джохара Дудаєва.
Наприкінці 2016 року звільнилася і приїхала до Києва.
У 2017 році на жінку було скоєно два замахи, перший з яких — 1 червня. Нападник назвався французьким журналістом і запросив подружжя на зустріч, а потім у машині вистрілив в Осмаєва, після чого Окуєва зробила постріл у відповідь.
Тоді на своїй сторінці у соцмережі Facebook Аміна, звертаючись до небайдужих, які пропонували допомогу, написала:
«Допомоги поки ніякої, крім молитов, не потрібно. Головна мораль усього, що сталося, для мене особисто така: наші життя і смерті лише у руках Всевишнього. А побратимам ще раз хочу нагадати знайому всім бійцям істину: в екстремальній ситуації у нас залишаються тільки ті навички, які були відпрацьовані до автоматизму. Ми теж вас любимо. А вороги нехай втруться шмарклями — цього разу кривавими…»
Після замаху Окуєвій й Осмаєву надали державну охорону, однак згодом вони від неї відмовились.
Другий замах, 30 жовтня 2017 року, для Аміни став фатальним.
Мусульманку за її власним бажанням, висловленим у заповіті, поховали поруч з Ісою Мунаєвим — командиром добровольчого батальйону ім. Джохара Дудаєва.
Обряд дженазе відбувся 1 листопада 2017 року.
І досі у пам’яті багатьох людей живуть слова промови Аміни Окуєвої, виголошеної 21 квітня 2016 року на відкритті «Стіни пам’яті героїв, що загинули за свободу Кавказу».
«Війна Московії проти України є продовженням її війни проти Миру. І саме як одну безперервну війну слід розглядати військові операції Путіна на Сході України, Кавказі, Сирії… Війна Московії зі світом — це агресія Зла проти Добра. Кожен, хто воює проти диявола, — на боці Бога. Кожен, хто загинув за Бога і ближнього, — герой України, навіть якщо він загинув у гірських районах Чечні. Не випадково у добробатах так багато чеченців, грузинів, білорусів, прибалтів, шведів…», — сказала у той день Аміна.
Створивши разом з іншими чеченцями Міжнародний миротворчий батальйон імені Джохара Дудаєва, Аміна Окуєва стала одним із героїв російсько-української війни і символом міжнародного опору російському імперіалізмові.