Кожен, хто загинув за Бога і ближнього, — герой України. Пам’яті Аміни Окуєвої

Кожен, хто загинув за Бога і ближнього, — герой України. Пам’яті Аміни Окуєвої
Кожен, хто загинув за Бога і ближнього, — герой України. Пам’яті Аміни Окуєвої
Автомобіль з Аміною та її чоловіком — бійцем батальйону ім. Джохара Дудаєва Адамом Осмаєвим, був обстріляний.
Автомобіль з Аміною та її чоловіком — бійцем батальйону ім. Джохара Дудаєва Адамом Осмаєвим, був обстріляний.
Кожен, хто загинув за Бога і ближнього, — герой України. Пам’яті Аміни Окуєвої
Автомобіль з Аміною та її чоловіком — бійцем батальйону ім. Джохара Дудаєва Адамом Осмаєвим, був обстріляний.
31.10.2017
Оцініть статтю: 
(533 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Україна в скорботі. Увечері 30 жовтня 2017 року надійшла страшна й жорстока у своїй непоправності звістка: унаслідок замаху загинула  Народний Герой України, вірна дочка українського й чеченського народів, справжня патріотка, борець за свободу України та Ічкерії, доброволець АТО Аміна Окуєва.

На залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області автомобіль з Аміною та її чоловіком — бійцем батальйону ім. Джохара Дудаєва Адамом Осмаєвим, був обстріляний. Аміна Окуєва померла на місці, її чоловік Адам — поранений.

Ця звістка не лишила байдужими справжніх громадян України. Мусульмани й немусульмани, незалежно від етнічної належності, висловлюють слова гіркоти через непоправну втрату не просто бійця, а справжнього символу нескореності, прагнення до свободи Батьківщини, уособлення незламної волі та самовідданого служіння своєму народові.

Про це каже й муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов:

— Ми всі належимо Аллагові й до Нього вертаємось. Душа і серце болять, розум ще відмовляється усвідомити це, але надійшло підтвердження смерті нашої сестри-мусульманки Аміни Окуєвої. Вона — жінка-воїн. Вона дуже старанна мусульманка: завжди молилася, додержувала посту й відповідала найвищим моральним якостям, що притаманні вірним! Вона захищала Україну й не боялась смерті.

Я свідчу про те, що вона загинула шагідом — мучеником, що віддав життя заради Аллага на шляху справедливості, та, іншааллаг, увійде до Раю. Ми будемо за неї молитися, будемо любити її, пам’ятати її та ставити її за взірець героїчної української мусульманки. Але важливо, щоб і в цьому житті зберігалася пам’ять про героїв. Тож я прошу, щоб Аміні Окуєвій посмертно дали звання Героя України. Я свідчу, що вона гідна цього.

Нехай Всевишній Аллаг буде Милостивий до нашої Аміни! Амін!, — молиться за загиблу муфтій.

Едґар Девлікамов, імам мечеті Дніпра:

«Аміна... Україна в скорботі. Хай помилує тебе Всевишній і прийме як мученицю. Ти — приклад справжньої мусульманки та громадянина своєї країни».    

Такими публікаціями зі словами молитов і невичерпного болю через загибель Аміни Окуєвої переповнені соціальні мережі. Але не лише муфтій українських мусульман та одновірці сьогодні у скорботі через загибель Аміни.

«Україна завжди буде пам’ятати і сумувати за своєю прекрасною і чистою донькою, — пише радник міністра МВС Антон Геращенко: «Мої співчуття рідним і близьким Аміни. Найкращою пам’яттю про неї буде справедлива відплата всім тим, хто причетний до цього страшного вбивства». 

Зорян Шкіряк, радник Міністра МВС, висловив найщиріші співчуття рідним і близьким Аміни Окуєвої — «...цієї прекрасної і світлої людини. Український народ завжди пам’ятатиме її самовідданість та героїзм у боротьбі за нашу свободу і незалежність. Низько схиляємо свої голови... Спочивай з миром, дорога наша сестро… Вічна пам‘ять і слава Герою!»

Багато хто згадує слова, що їх Аміна Окуєва промовила 21 квітня минулого року на відкритті «Стіни пам’яті героїв, що загинули за свободу Кавказу»:

«Війна Московії проти України є продовженням її війни проти Миру. І саме як одну безперервну війну слід розглядати військові операції Путіна на Сході України, Кавказі, Сирії... Війна Московії зі світом — це агресія Зла проти Добра. Кожен, хто воює проти диявола, — на боці Бога. Кожен, хто загинув за Бога і ближнього, — герой України, навіть якщо він загинув у гірських районах Чечні. Не випадково в добробатах так багато чеченців, грузинів, білорусів, прибалтів, шведів...»

Створивши разом з іншими чеченцями Міжнародний миротворчий батальйон імені Джохара Дудаєва, Аміна Окуєва стала одним із героїв російсько-української війни та символом міжнародного опору російському імперіалізмові.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.