У місті Дніпро з’явилася вулиця імені Аміни Окуєвої

У місті Дніпро з’явилася вулиця імені Аміни Окуєвої
У місті Дніпро з’явилася вулиця імені Аміни Окуєвої
26.06.2020
Оцініть статтю: 
(209 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

24 червня під час чергової сесії Дніпровської міської ради на підставі листів-звернень від громадських організацій депутати ухвалили рішення про найменування нового проїзду в районі провулка Визволення, що в Амур-Нижньодніпровському районі, на честь загиблої лікарки і військової Аміни Окуєвої.

Про це повідомляє пресслужба міськради.

Тим часом «Радіо Свобода» нагадує, що раніше у Дніпрі на честь Окуєвої хотіли перейменувати вулицю Тополину, однак ініціативу не підтримали мешканці місця на громадських слуханнях.

Потім у мерії обрали іншу вулицю в Амур-Нижньодніпровському районі міста — нову, яка не мала імені.

У 2018 році одну з вулиць Дніпра перейменували на честь командира міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва Іси Мунаєва, який загинув у лютому 2015 року в боях під Дебальцевим. На цій вулиці йому відкрили пам’ятний знак.

Обоє — Аміна Окуєва й Іса Мунаєв — поховані на мусульманській частині цвинтаря під Дніпром.

Про наміри дніпровської влади увічнити пам’ять про Аміну Окуєву, назвавши на її честь одну з вулиць міста, ми повідомляли в січні 2020 року.

Аміна Окуєва — українська лікарка, громадська активістка і військовослужбовиця, учасниця подій Революції Гідності. З початком війни на сході України, у липні 2014 року, вступила до лав батальйону «Київ-2», брала участь в обороні Дебальцева, виконуючи бойові завдання поблизу Чорнухиного на Луганщині. Пізніше служила у батальйоні «Золоті ворота». Брала участь у створенні Миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва, служила прес-офіцером батальйону; домагалася надання батальйону офіційного статусу від МВС України. У липні 2017 року отримала військове звання лейтенанта ПДВ Збройних Сил України.

1 червня 2017 року в Києві стався замах на Аміну Окуєву і її чоловіка Адама Осмаєва. Тоді Аміні вдалося знешкодити нападника.

Аміна Окуєва загинула на мирній території — неподалік села Глеваха у Київській області 30 жовтня 2017 року під час другого за рік замаху на її життя від поранення кулею, яка влучила їй у голову під час обстрілу їхнього з чоловіком автомобіля. Поховали Окуєву в Дніпрі 1 листопада 2017 року поряд із могилою Іси Мунаєва, відповідно до її заповіту. Від публічної церемонії прощання родина загиблої відмовилася, побоюючись, що захід може стати мішенню для терористів, а похорон відбувався під охороною.

Як повідомляв «Іслам в Україні», ім’я Народного Героя України Аміни Окуєвої у 2019 році присвоєно вулиці Проектній 13119 у Шевченківському районі Києва.

Також нагадаємо, що 14 жовтня 2019 року, у День захисника України, Духовне управління мусульман України «Умма» провело церемонію нагородження заснованою ним відзнакою — медаллю «За служіння Ісламу та Україні» — 57 учасників війни на Донбасі, волонтерів, парамедиків, імамів-капеланів.

Серед нагороджених були й ті, хто віддав життя за Україну: Аміна Окуєва, Рустам Хамраєв, Шаміль Румігін, Артем Нетруненко, Руслан Муждабаєв.

Посмертну нагороду Аміни було вручено її матері — Айше (Ірині) Камінській.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.