У Дніпрі на честь Аміни Окуєвої буде названо вулицю

©Юлія Дмитрова
©Юлія Дмитрова
02.01.2020
Оцініть статтю: 
(96 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У місті Дніпро на вшанування пам’яті легендарної жінки-воїна, снайперки і медика Аміни Окуєвої буде названо одну з вулиць.

Заступник директора департаменту соціальної політики Дніпровської міськради Юлія Дмитрова повідомила в дописі на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук, що відповідне рішення вже ухвалено на засіданні комісії з перейменувань.

«Проведено засідання міської комісії з перейменувань і ми нарешті досягли своєї мети — вулицю на честь Аміни Окуєвої визначено і готується проект рішення міського голови! — пише пані Юлія. — Дякую ініціативній групі за нашу наполегливість і переконливість!»

Як раніше повідомляла прес-служба Дніпровської міськради, на початку 2019 року відповідно до звернення таких громадських організацій як ГО «Фонд допомоги сім’ям загиблих воїнів АТО», ГО «Дніпровське міське об’єднання ветеранів АТО», ГО «Дніпропетровська обласна спілка воїнів АТО», ГО «20 легіон», ГО «Сила Дніпра» міська комісія щодо присвоєння найменувань (перейменування) вулицям, провулкам, проспектам, площам, паркам, скверам, мостам та іншим об’єктам, розташованим на території міста Дніпра розглянула питання щодо вшанування пам’яті Народного Героя України Аміни Окуєвої.

Для перейменування було обрано вулицю Тополина в Індустріальному районі. Зазначимо, що у Дніпрі є дві вулиці Тополиних: в Індустріальному і Шевченківському районах.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року на честь Аміни Окуєвої було названо вулицю у Києві.

З початком Євромайдану Аміна Окуєва вступила до самооборони, ставши лікаркою 8-ї «афганської» сотні.

Від липня 2014 року служила в батальйоні «Київ-2»: брала участь в обороні Дебальцева, виконувала бойові завдання поблизу Чорнухиного на Луганщині.

Вона причетна до створення Миротворчого батальйону ім. Джохара Дудаєва, служила в ньому прес-офіцером.

Аміна Окуєва загинула в жовтні 2017 року в Київській області внаслідок обстрілу автомобіля, у якому перебувала зі своїм чоловіком.

Похована у Дніпрі.

Також нагадаємо, Духовне управління мусульман України «Умма» за поданням Військового капеланства мусульман України нагородило Аміну Окуєву посмертно медаллю «За служіння Ісламу та Україні».

Нагороди мусульман, вшанованих цією відзнакою, вручили рідним загиблих героїв. Серед них — Айше (Ірина) Камінська, матір учасниці Революції гідности й АТО, жінки-воїна Аміни Окуєвої.

Вручаючи нагороду, шейх Саід Ісмагілов сказав такі слова: «Ми нагороджуємо нашу сестру Аміну посмертно, і Вам, як матері, як найближчій до неї людині, від імені мусульманської громади України ми висловлюємо слова подяки за таку гідну дочку мусульманської умми».

«Ми не можемо зробити більше, ніж нагорода, що дає Всевишній Аллаг, але посланець Аллага, пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав: «Хто невдячний людям — той невдячний Аллагові», — зауважив пан Ісмагілов. — Від імені мусульман України прийміть цю нагороду за вашу доньку!»

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.