Затримано підозрюваних у справі про вбивство Аміни Окуєвої

©️Нацполіція України: 12.01.2020, спецпідрозділ КОРД провів операцію затримання підозрюваних у вбивстві Аміни Окуєвої
©️Нацполіція України: 12.01.2020, спецпідрозділ КОРД провів операцію затримання підозрюваних у вбивстві Аміни Окуєвої
©️ІВУ: Архів 01.11.2017, похорон Аміни Окуєвої
©️ІВУ: Архів 01.11.2017, похорон Аміни Окуєвої
©️Нацполіція України: 12.01.2020, спецпідрозділ КОРД провів операцію затримання підозрюваних у вбивстві Аміни Окуєвої
©️ІВУ: Архів 01.11.2017, похорон Аміни Окуєвої
13.01.2020
Оцініть статтю: 
(156 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Співробітники підрозділу спеціального призначення КОРД (корпус оперативно-раптової дії) Національної поліції України 12 січня 2020 року затримали підозрюваних у вбивстві Аміни Окуєвої, зокрема й організатора замаху на Аміну і її чоловіка — Адама Осмаєва.

До складу групи, підозрюваної не тільки у вбивстві героїні, але й у серії інших тяжких злочинів, зокрема вбивств, входило семеро осіб, двох з яких вдалося затримати у вересні 2019 року за підозрою у двох убивствах.

Повідомлення про затримання підозрюваних опубліковано на сторінці Національної поліції України у соцмережі Фейсбук.

Як повідомив у Фейсбук міністр МВС Арсен Аваков, ДНК затриманого 12 січня підозрюваного збіглося зі зразками ДНК, виявленими на зброї, знайденій на місці вбивства Аміни Окуєвої.

Адам Осмаєв подякував усім, хто брав участь у розслідуванні вбивства Аміни і висловив надію, що всіх винних буде встановлено покарано.

«Аміна не шкодувала себе, захищаючи Україну, завжди йшла у найнебезпечніші місця на фронті і заслужила, щоб її вбивці були покарані», — заявив чоловік героїні.

Аміна Окуєва мала чеченське коріння, була громадянкою і патріоткою України, сповідувала іслам. Лікар, громадський активіст і військовослужбовець, учасниця подій Революції гідності і війни на сході України у складі батальйону «Київ-2» Аміна Окуєва названа «українською Жанною д'Арк». Вона також служила у званні лейтенанта батальйону Міністерства внутрішніх справ України «Золоті ворота» і була прес-офіцером Міжнародного миротворчого батальйону ім. Джохара Дудаєва.

Перший замах на життя Аміни було скоєно 1 червня 2017 року на столичному Подолі. Близько 17 години була зроблена спроба фізичної ліквідації відомих чеченських добровольців-захисників України Адама Осмаєва і Аміни Окуєвої. Адам отримав важкі поранення (кулі кілера зламали ключицю, пробили легені і застрягли у хребті). Аміна ж встигла зреагувати і знешкодила нападника, застосувавши нагородну зброю і врятувавши у такий спосіб того разу і себе, і чоловіка від загибелі. «... Наші життя і смерті — у руках Всевишнього», — написала тоді Аміна...

Через півроку — 30 жовтня 2017 року — Народний Герой України, вірна дочка українського і чеченського народів, справжня патріотка, борець за свободу України й Ічкерії, доброволець АТО Аміна Окуєва загинула після скоєння замаху на неї. На залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області був обстріляний автомобіль, у якому була Аміна і її чоловік —  боєць батальйону ім. Джохара Дудаєва Адам Осмаєв. Аміна Окуєва померла на місці, її чоловік зазнав поранень.

З міркувань безпеки похорон загиблої героїні не був публічним.

Аміну Окуєву поховали за мусульманськими релігійними традиціями. За її бажанням, висловленим у заповіті, її тіло поховали на кладовищі у місті Дніпро поруч з могилою Іси Мунаєва — командира добровольчого батальйону ім. Джохара Дудаєва. Похорон відбувся 1 листопада 2017 року.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.