«Не помста, а обов'язок мусульманина» — Адам Осмаєв про захист України

«Не помста, а обов'язок мусульманина» — Адам Осмаєв про захист України
Адам Осмаєв — командир батальйону ім. Джохара Дудаєва
28.03.2022
Оцініть статтю: 
(71 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Проти російських військ, що вдерлися в Україну, на боці українців воюють два чеченські батальйони. Лідер одного з них — Адам Осмаєв. Батальйон ім. Джохара Дудаєва він очолив 2015 року, після того, як у боях за Дебальцеве вбили першого командира підрозділу, Ісу Мунаєва.

В інтерв'ю «Кавказ.Реалии» Адам Осмаєв, відповідаючи на питання журналіста, чи не є його участь у цій війні особистою помстою (нагадаємо, на Адама та його дружину, Аміну Окуєву, двічі скоєно замах, під час другого Аміна загинула. — Ред.), заявив, що ця війна для нього не помста, а обов'язок мусульманина:

«Для мене це ніколи не було особистим. Утрата, якої я зазнав, сталася 2017 року, коли загинула моя дружина Аміна. Ми вийшли на цей шлях ще на початку 2000-х років, я вже понад 20 років на цьому шляху. Я втратив свою сім'ю — вона, скажімо так, проросійська. Вони завжди були близькі до влади. Я втратив зв’язок із рідними, родичами. І для мене це (участь у війні проти російської агресії. — Ред.) — не помста. Це мій обов’язок — мій обов'язок і як мусульманина, і як чоловіка, і як просто людини. Боронити Батьківщину, коли окупант напав. Нехай у нас була молода республіка, держава. Росія навіть підписувала договір із нами, фактично ми були незалежні. Ми виконували свій обов'язок — і все».

На думку командира батальйону, на Україну відкрито напала «та сама армія і ті самі військові злочинці», що і в чеченській війні:

«Це просто продовження тієї війни. Ця та сама армія, це ті самі військові злочинці. Фронт, власне кажучи, посунувся на 600 кілометрів від Кавказу. Воюємо ми з тим самим ворогом. І навіть наш президент, Джохар Дудаєв, так передбачав: що буде війна [РФ] з Україною. Ми знали, що це можливо, ми є природні союзники з Україною. Багато хто з нас — громадяни України, є чеченці, що народилися тут. В Україні є свобода, якої нема в Росії. Зокрема релігійна свобода, свобода слова, свобода думки та багато іншого. Звісно, ​​це варте того, щоб допомагати Україні. Але для нас це продовження тієї війни, що розпочалася майже 30 років тому».

Цілком текст інтерв'ю доступний  за посиланням.

Довідка. Адам Осмаєв, що його звинувачували в Росії в підготовці замаху на Путіна, — виходець із впливового чеченського тейпу (роду). Його батько керував нафтопромисловістю в республіці, а дядько був головою парламенту Чечні та сенатором у Раді Федерації. Дружина Осмаєва, Аміна Окуєва (1983–2017) — українська лікарка, військова та громадська діячка, учасниця Євромайдану та війни на сході України у складі батальйону ім. Джохара Дудаєва та 2-ї роти полку поліції «Київ» МВС України (лейтенант поліції), кавалер ордена «Народний герой України» (2015) — загинула під час другого замаху на неї з чоловіком 2017 року.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.