Ісламський культурний центр м. Києва активно співпрацює з українськими вишами

Ісламський культурний центр м. Києва активно співпрацює з українськими вишами
©️Умма: 27.09.2018р. Муфтій ДУМУ «Умма» в ІКЦ м.Києва з семінаристами духовної семінарії УГКЦ та студентами НаУКМА.
Ісламський культурний центр м. Києва активно співпрацює з українськими вишами
©️Умма: 27.09.2018р. Муфтій ДУМУ «Умма» в ІКЦ м.Києва з семінаристами духовної семінарії УГКЦ та студентами НаУКМА.
Ісламський культурний центр м. Києва активно співпрацює з українськими вишами
Ісламський культурний центр м. Києва активно співпрацює з українськими вишами
10.10.2018
Оцініть статтю: 
(372 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Ісламські культурні центри Всеукраїнської асоціації «Альраід» — заклади, які  покликані не лише задовольнити культурні та релігійні потреби мусульман, не тільки стати базою для діяльності численних громадських організацій, які вони заснували. Серед першочергових завдань ісламських центрів — спростування міфів і стереотипів щодо віровчення та його послідовників, налагодження міжкультурних, міжетнічних та міжрелігійних зв’язків, співпраця з іншими релігійними організаціями та церквами заради порозуміння, миру й злагоди у суспільстві. Тож в ІКЦ по всій Україні радо вітають гостей-немусульман, які щиро цікавляться життям послідовників ісламу, прагнуть не з чуток та переказів, а в живому спілкуванні дізнатися про те, у що вони вірять, чому вчить Коран та Сунна, якими є історія, культура, традиції народів, що сповідують іслам.

Таких відвідувачів тут вистачає. Більш того, студенти зі світських та духовних навчальних закладів стали не просто частими гостями, а «своїми», бо й вони, й їхні викладачі переконані: заняття з релігієзнавства, арабської філософії чи богослов’я в атмосфері Ісламського культурного центру є найбільш продуктивними.

Так, наприклад, 27 вересня муфтій ДУМУ «Умма» вже традиційно вітав у стінах Ісламського культурного центру Києва змішану групу з релігійного та світського вишів. Щоб більше дізнатися про іслам і мусульман, сюди завітали семінаристи Греко-католицької духовної семінарії та студенти 4 курсу факультету філософії НаУКМА. Шейх Саід провів з гостями ознайомчу бесіду про основи віри, історію та сучасне становище ісламу й мусульман в Україні. Він також відповів на запитання студентів про Судний день і про те, як ісламська есхатологія описує долю юдеїв і християн після Страшного Суду; у чому суть багатожонства, які правила регламентують життя полігамної родини; походження стереотипу про «ісламський тероризм та екстремізм» тощо. Студенти мали екскурсію центром, завітали до мечеті, розпитували про особливості ісламських богослужінь й про роль мечеті в житті мусульман, дізналися, що в мечетях не лише моляться, а й навчаються, обговорюють суспільно корисні справи.

Торік семінаристи відвідали ІКЦ в компанії студентів іншого світського вишу — факультету релігієзнавства Університету ім. Бориса Грінченка. Ці відвідини запам’яталися хоровим виконанням величальної «Многая літа» на подвір’ї ІКЦ.

Бажаними гостями в ІКЦ столиці були й студенти-арабісти історичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, (до речі, переклади українською смислів Корану, що є в бібліотеці відділення релігієзнавства філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, подаровані муфтієм ДУМУ «Умма» шейхом Саідом Ісмагіловим).

В ІКЦ заняття проводилися і для першокурсників факультету права Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського, неодноразово тут поповнювали скарбничку знань студенти філософського факультету Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, а після одного з таких візитів студенти зізнавалися, що й не підозрювали, як багато у них було стереотипів про іслам і мусульман, і переконалися, що вони  абсолютно не відповідають дійсності!

Гостювали в ІКЦ м. Києва й студенти Українського адвентистського теологічного інституту (м. Буча), Києво-Могилянської академії (НаУКМА) і Трьохсвятительської духовної семінарії Української греко-католицької церкви (УГКЦ). Не оминули своєю увагою відвідини в ІКЦ й слухачі Університету третього віку.

Раніше релігієзнавець, професор Людмила Филипович запевнила, що жодна лекція в аудиторії, жодне найдетальніше релігієзнавче дослідження, прочитане студентом, не дорівнює безпосередньому спілкуванню з послідовниками релігії, тому й надалі лекції з ісламознавства для студентів відбуватимуться саме тут.

Але й представники ІКЦ отримують запрошення від українських вишів — прочитати лекції, провести зустрічі, поспілкуватися зі студентами. Найчастіше бувають в «Могилянці». Серед визнаних моральних авторитетів, які запрошувались до спілкування з молоддю, був муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов.

Перерахувати всі візити студентів до ІКЦ і представників центрів до вишів просто не вистачить ані сил, ані часу. Втім, такі візити стали настільки частими й регулярними, що не сприймаються як щось екстраординарне — так і має бути в цивілізованому суспільстві, де прагнуть до добросусідських відносин, поваги до переконань ближнього та спільних дій у добрих справах.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.