МЗС України висловило протест у зв’язку з оголошенням вироків громадянам України у черговій справі «Хізб ут-Тахрір»

МЗС України висловило протест у зв’язку з оголошенням вироків громадянам України у черговій справі «Хізб ут-Тахрір»
МЗС України висловило протест у зв’язку з оголошенням вироків громадянам України у черговій справі «Хізб ут-Тахрір»
17.09.2020
Оцініть статтю: 
(155 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У російському військовому суді в Ростові-на-Дону 16 вересня 2020 року оголошено вироки фігурантам так званої «Другої бахчисарайської справи «Хізб ут-Тахрір» — сімох кримських татар-мусульман, які є громадянами України, засудили 110 років позбавлення волі (загальна кількість років позбавлення волі для усіх підсудних).

Восьмого фігуранта справи Ернеса Аметова «російська Феміда» (судячи з усього, щоб створити враження правосуддя і неупередженості) визнала невинуватим і звільнила в залі суду.

Зауважимо, що з моменту арешту до дня оголошення вироку кримські мусульмани з Бахчисарая вже провели в ув’язненні майже 3 роки.

Українське зовнішньополітичне відомство негайно відреагувало на це ганебне рішення держави-окупанта. Зокрема, Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з неправомірним рішенням Південно-Кавказького окружного військового суду Російської Федерації від 16 вересня 2020 року про засудження таких громадян України: Марлена Асанова, Мемета Белялова, Сервера Зекір’яєва, Тімура Ібрагімова, Сервера Мустафаєва, Сейрана Салієва й Едема Смаілова у справі т.зв. «2-ї Бахчисарайської групи Хізб ут-Тахрір».

Як йдеться в коментарі МЗС, усіх згаданих вище громадян України незаконно затримали на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим, звинувативши за статтею 205.5 УК РФ «Організація та участь у терористичній діяльності», і, попри порушення норм міжнародного права, незаконно перемістили на територію Росії до м. Ростова-на-Дону.

У документі наголошується, що досудове слідство і судовий процес відбувались із численними процедурними порушеннями в умовах цілковитого ігнорування наданих захистом доказів про непричетність обвинувачених до інкримінованих діянь.

«Фінальною крапкою цього ганебного процесу став сьогоднішній судовий вирок щодо позбавлення волі М. Белялова — на 18 років, М. Асанова — на 19 років, Т. Ібрагімова — на 17 років, С. Салієва — на 16 років, С. Мустафаєва — на 14 років, Е. Смаілова — на 13 років, С. Зекір’яєва — на 13 років. Жахливі терміни ув’язнення за відверто сфабрикованими звинуваченнями у терористичній діяльності є яскравим свідченням того, як держава-окупант активно використовує своє антитерористичне законодавство для маскування системних політичних репресій і релігійної дискримінації, спрямованих проти представників кримськотатарського народу з метою залякування і придушення будь-яких нелояльних громадянських рухів та ініціатив на тимчасово окупованому півострові Крим. Мужність і принциповість наших громадян у відстоюванні своєї правоти і невинуватості під час „фарсового“ процесу заслуговує на особливу повагу», — сказано в документі.

МЗС України наполягає: Російська Федерація має скасувати рішення суду і негайно звільнити Марлена Асанова, Мемета Белялова, Сервера Зекір’яєва, Тімура Ібрагімова, Сервера Мустафаєва, Сейрана Салієва й Едема Смаілова, а також усіх незаконно утримуваних нею громадян України.

«Закликаємо міжнародне співтовариство відреагувати на таке ганебне рішення держави-окупанта, категорично засудити застосування РФ неправомірної практики судових переслідувань інакодумства; вимагати припинення Росією порушення норм міжнародного права, зокрема гуманітарного і права прав людини, на окупованих нею територіях України; продовжити активну діяльність на захист прав і свобод мешканців Кримського півострова з використанням як національних, так і міжнародних механізмів, і посилити тиск на РФ, у тому числі санкційний», — закликає міжнародну спільноту українське МЗС.

Тим часом українська делегація в ТКГ зажадала негайного звільнення засуджених.

Як повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерело, близьке до переговорів, на засіданні Тристоронньої контактної групи в середу Україна звернулася до Російської Федерації з вимогою звільнити кримських татар, позбавлених волі у тимчасово окупованому РФ Криму, й осіб, засуджених 16 вересня 2020 року.

Нагадаємо, у Києві в день оголошення вироку фігурантам так званої «Другої бахчисарайської справи «Хізб ут-Тахрір» відбулась акція на підтримку незаконно переслідуваних на окупованому півострові кримських татар.

Довідково: Російський «суд» безпідставно визнав організаторами осередку ісламської партії чергову групу кримських татар.

До позбавлення волі з подальшим перебуванням у колонії суворого режиму засудили таких осіб:

Марлена Асанова — 19 років;

Мемета Белялова — 18 років і півтора року обмеження;

Тимура Ібрагімова — 17 років і півтора року обмеження;

Сервера Зекир’яєва- 13 років;

Сервера Мустафаєва — 14 років і рік обмеження;

Сейрана Салієва — 16 років з обмеженням в один рік;

Едема Смаілова — 13 років з обмеженням в один рік.

Обмеження — це заборона на виїзд за межі анексованого Криму після відбуття покарання; заборона на відвідування заходів і обов’язок з’являтись для реєстрацій в поліцію.

Про фігурантів так званої «Другої бахчисарайської справи «Хізб ут-Тахрір»:

Асанов Марлен (Сулейман) Ріфатович (1977 року народження) — філолог і викладач турецької і кримськотатарської мови і літератури, лауреат «Волонтерської премії — 2107», батько 4 дітей; до арешту — ресторатор і цивільний журналіст «Кримської солідарності».

Бєлялов Мемет Решатович (1989 року народження) — інженер-радіотехнік; батько неповнолітньої дитини; до арешту — консультант у салоні мобільного зв’язку, активіст «Кримської солідарності».

Зекір’яєв Сервер Зекієвич (1973 року народження) — викладач фізичної культури, батько 13 дітей; до арешту — підприємець у сфері флористики, волонтер «Кримської солідарності».

Ібрагімов Тимур Ізетович (1985 року народження) — філолог англійської та української мови, перекладач, батько 4 дітей; до арешту — підприємець у сфері IT і мобільного зв’язку, цивільний журналіст «Кримської солідарності».

Мустафаєв Сервер Рустемович (1986 року народження) — інженер, батько 4 дітей; до арешту — керуючий у мережевих підприємствах, правозахисник, громадський журналіст, координатор «Кримської солідарності».

Салієв Сейран Алімович (1985 року народження) — філолог турецької і кримськотатарської мови, батько 4 дітей; до арешту — екскурсовод, цивільний журналіст «Кримської солідарності».

Смаілов Едем Назимович (1968 року народження) — інженер-фізик, батько 3 дітей; до арешту — голова релігійної громади «Топчик».

Аметов Ернес Сейярович (1985 року народження) — юрист, батько 2 дітей; до арешту — підприємець і відеограф «Кримської солідарності».

Усі «підсудні» відкидають звинувачення в тероризмі і стверджують, що їх переслідують за політичними і релігійними мотивами.

У своїх резолюціях ГА ООН і Європейський парламент неодноразово закликав РФ негайно звільнити всіх політичних в’язнів Криму, зокрема фігурантів цієї справи.

 

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.