Українське суспільство недооцінює загрозу підліткового алкоголізму

1
Малорухливий спосіб життя, погане харчування та пристрасть до алкоголю і тютюну роблять українських школярів найбільш хворим поколінням в історії країни.
19.04.2010
Оцініть статтю: 
(389 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Перші місяці реалізації закону про обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв показали, що загроза підліткового алкоголізму в Україні набагато більша, ніж вважалося раніше. Про це заявив заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко.

Як передає «Кореспондент.net», про це віце-спікер сказав 14 квітня під час круглого столу на тему «Питання реалізації норм закону про обмеження споживання і продажу пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів».

«Українське суспільство поки що не зрозуміло загрози підліткового алкоголізму в країні. Саме цим можна пояснити той факт, що, незважаючи на прийняття закону, незважаючи на певну просвітницьку роботу, міліція досі фіксує розпивання алкогольних напоїв на дитячих майданчиках, в парках, скверах, спортивних зонах та інших громадських місцях громадянами країни, в тому числі і неповнолітніми», - заявив Томенко.

За його словами, аналізуючи дані МВС, можна відзначити, що за цей період виявлена колосальна кількість правопорушень у навчальних та виховних закладах різних міст України.

За інформацією правоохоронців, найбільше порушень було виявлено на спортивних і дитячих майданчиках, «тобто місцях, де навіть за логікою речей не може бути алкоголю».

У свою чергу, заступник начальника Департаменту громадської безпеки Міністерства внутрішніх справ Аркадій Запорожцев зауважив, що працівниками органів внутрішніх справ складено більше 32 тисяч адміністративних протоколів за порушення правил продажу, споживання пива, слабоалкогольних напоїв.

Крім того, додав він, виявлено більше 13 тисяч правопорушень, що стосуються обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв. З них найбільша кількість зафіксована в підземних переходах - 4707; на спортивних майданчиках - 3113; на дитячих майданчиках - 2969; у закладах культури - 1572 та в інших місцях.

Як сказав Запорожцев, з метою формування у населення стійкої антиалкогольної позиції і запобігання виникнення непорозумінь щодо виконання норм цього закону організовано 677 виступів у засобах масової інформації.

У той же час перший заступник голови комітету ВР з питань освіти Максим Луцький заявив, що реалізація цього закону залежить не тільки від працівників правоохоронних органів, але і від керівництва державних установ.

«Якщо немає волі керівників, то і цей закон виконуватися не буде», - сказав він. Як приклад Луцький навів той факт, що в Національному авіаційному університеті введені правила внутрішнього розпорядку, які виконують усі студенти. Зокрема, за його словами, за куріння в не відведеному місці або споживання алкогольних напоїв студента відраховують з навчального закладу. «Студенти звикли до того, що вони повинні дотримуватися цих правил. Але це залежить від того, які конкретні дії здійснює керівництво для виконання закону», - сказав він.

Нагадаємо, у своєму свіжому номері журнал Корреспондент зазначив, що малорухливий спосіб життя, погане харчування і пристрасть до алкоголю і тютюну роблять українських школярів найбільш хворим поколінням в історії країни.

За матеріалами «Корреспондент.net»

Посилання на тему:

Новини

Новий закон спрямований на боротьбу з пияцтвом у громадських місцях

Попри новий закон, реклама тютюну та алкоголю нікуди не зникла

З 1 січня 2010 року заборонена реклама алкоголю та тютюну у друкованих ЗМІ

Асоціація батьків України вимагає вилучити з реклами пива слоган «Футбол без пива - не футбол»

В парках Тернополя не продаватимуть алкогольні напої

У Києві заборонять продавати алкоголь на вокзалах, в метро і житлових будинках

Україна стала світовим лідером за масштабами підліткового алкоголізму

Статті

Більше половини українців вважають, що стан моралі загрожує національній безпеці

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.