Новий посол Малайзії високо оцінив діяльність Всеукраїнської ісламської організації

1
Новий Посол Малайзії високо оцінив діяльність Асоціації «Альраїд»
10.06.2011
Оцініть статтю: 
(440 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Під час візиту до Ісламського громадського культурного центру Києва посол Малайзії пан Чуа Теонг Бан (Chuah Teong Ban) високо оцінив діяльність Всеукраїнської асоціації громадських організацій "Альраїд", її внесок у становлення і зміцнення багатонаціонального українського суспільства, а також прагнення українських мусульман бути активною частиною суспільства та об'єднуватися, незалежно від національного походження і культурних відмінностей.

Візит відбувся 6 червня 2011 року. Перебуваючи в стінах Ісламського культурного центру пан посол ознайомився з різними напрямками роботи ВАГО "Альраїд".

Новий посол Малайзії високо оцінив діяльність Всеукраїнської ісламської організації

"Ви проводите дуже об'ємну роботу, і я, мушу сказати, вражений. Ваша організація не лише допомагає мусульманам зберігати свою культурну і релігійну ідентичність, а й прагне організувати і розширити можливості для реалізації мусульманина у всіх аспектах його життя в немусульманському суспільстві. У вас є свої друковані видання, інтернет-сайти і навіть радіо-передача! Це вражає", - зазначив він.

Пан посол також дізнався про життя українських мусульман і різні проекти, в яких беруть участь представники української умми.

Він висловив своє захоплення тим, що мусульмани і християни в Україні, незважаючи на складні періоди спільної історії, мирно співіснують і прагнуть налагодити продуктивну співпрацю у найрізноманітніших сферах життя: "Вони живуть пліч-о-пліч - не десять і навіть не сто - близько тисячі років, це дуже вражає і надихає мене, адже Малайзія теж є країною, де поряд живуть послідовники різних релігій".

Шаріат і свобода віросповідання

Пан посол розповів про становлення релігійної та культурної взаємодії з національними і релігійними меншинами в Малайзії, коли після здобуття країною незалежності було фактично з нуля сформовано соціально, політично й економічно активний прошарок мусульман, і цей досвід може бути дуже корисним для запозичення.

"Іслам є державною релігією в нашій країні, і це закріплено в Конституції. Однак водночас Конституція закріплює за кожною людиною право вільно сповідувати іншу релігію, і це робить нашу країну сильною", - підкреслив Чуа Теонг Бан.

На прикладі Малайзії він спростував поширений на Заході стереотип про те, що якщо в якусь країну прийде Шаріат, в ній немає майбутнього для інших релігій. За словами посла, релігійне різноманіття в його країні забезпечується саме завдяки Шаріату, який виступає гарантом справедливих відносин між різними соціальними групами.

Новий посол Малайзії високо оцінив діяльність Всеукраїнської ісламської організації

Пан посол розповів, що Іслам прийшов на малайську землю близько шестисот років тому з Близького Сходу разом із мандрівниками і купцями, і ця релігія стала основою прогресу, як культурного, так і наукового. Ця тенденція збереглася і донині - іноземці часом дивуються, коли вельми суворо одягнені жінки виявляються всебічно розвиненими особистостями й активними членами суспільства, додав він.

Дуже багато уваги малайці приділяють вихованню молоді в школах, де дітей з перших років навчають поважати відмінності, які вони бачать в інших. "Ми вважаємо, що дуже важливо виховувати в дітях правильне розуміння цього з наймолодшого віку, щоб це було для них природним, і практика показала, що ми не помилилися", - зазначив Чуа Теонг Бан.

Крім того, за його словами, малайські чиновники шанують букву закону, тому в країні не може бути ситуації, коли закріплене де-юре право неможливо реалізувати де-факто.

"У нас склалася унікальна ситуація, коли у світській державі паралельно діє Шаріат, а також є можливість для віруючих інших конфесій врегулювати питання сімейного права так, як це пропонує їхня релігія.

І цей баланс - той досвід, яким ми можемо поділитися з іншими країнами", - підсумував посол.

За матеріалами arraid.org

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.