Російські муфтії переймаються долею Києво-Печерської лаври

Російські муфтії переймаються долею Києво-Печерської лаври
Альбір Крганов, Мукаддас Бібарсов, Еміралі Аблаєв і Равіль Гайнутдін
31.03.2023
Оцініть статтю: 
(59 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Ченці Української православної церкви (МП) повинні покинути обитель Свято-Успенської Києво-Печерської лаври до 29 березня. Про це 10 березня заявила дирекція заповідника «Києво-Печерська лавра». Проте намісник Лаври митрополит Павло назвав ці дії незаконними та заявив про відмову покидати монастир.

Події навколо Києво-Печерської лаври в Україні прокоментували кілька російських муфтіїв.

Так, голова Ради муфтіїв Росії та муфтій Духовного управління мусульман РФ Равіль Гайнутдін переконаний, що ситуація навколо Києво-Печерської лаври нагадує богоборчі роки в СРСР:

«Те, що сьогодні влаштовується з боку владних органів — коли віруючих виганяють із храмів, ці храми забирають — це справжня боротьба сатаністів, що хочуть відірвати людей від віри, від релігії та нав'язати їм свою віру».

Також Гайнутдінов переконаний, що Православна церква України веде розкольницьку діяльність, вставши на боротьбу з послідовниками УПЦ (МП), «сіє в їхніх душах розбрат і смуту». «Це дуже небезпечно», — заявив голова Ради муфтіїв Росії.

Голова Духовних зборів мусульман Росії, муфтій Альбір Крганов пішов далі, порівнявши ці події з боротьбою палестинців і переселенням пророка Мухаммада (мир йому і благословення) зі сподвижниками з Мекки до Медини.

«Тоді язичники Мекки спробували вбити пророка Аллага (мир йому і благословення), але справедливість перемогла, і світ дізнався про миролюбну релігію, іслам. Утиск в Україні наших братів у складі УПЦ, на наш погляд, нагадує схожу історію — з тим уточненням, що вони не сподвижники, але люди, що присвятили своє життя служінню Творцю», — каже Крганов.

Він зазначив, що мусульмани Росії хвилюються за ченців УПЦ (МП):

«У нас починається піст [місяця] Рамадан, і для нас це дуже вразлива ситуація. Хотіли б запевнити братів-християн про нашу позицію підтримки гноблених ченців УПЦ. <...> Ми сподіваємося на торжество справедливости над язичниками, бо Всевишній підтримує вірних».

Російський муфтій Криму Еміралі Аблаєв назвав дії української влади «державним рейдерством»:

«Дорога, обрана українською владою щодо релігії — шлях у прірву. Використовувати релігію, знущатися з неї, розділяти на своїх і чужих — це антинародний злочин. Те, що відбувається сьогодні навколо православної святині в Києві, Києво-Печерської лаври, можна назвати державним рейдерством. У цивілізованому світі такі дії недозволені щодо традиційної релігії, яка має мільйони парафіян».

Еміралі Аблаєву якому загрожує позбавлення волі за підтримку війни проти України, від імені «мусульман кримської землі» засудив дії «спрямовані на образу почуттів віруючих».

«Українська влада повинна добре зрозуміти і засвоїти істину, що всі ми, рано чи пізно, повертаємося до Всевишнього”, — заявив Аблаєв.

На слова мусульманських діячів РФ відреагував фейсбук-дописом колишній муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов. На його думку, люди, що незаконно привласнили чужі, побудовані не ними культові споруди (захоплені на окупованих росіянами українських територіях мечеті. — Ред.), не мають жодного морального права дорікати українській державі, що є власником Києво-Печерської лаври.

— А ось борці з «сатанізмом» самі вчиняють по-сатанинськи підтримуючи війну і вбивства своєї країни проти нас, і незаконно привласнюючи культове майно, що ніколи не належало їм. Вважаю, що на лаві підсудних міжнародного трибуналу мають бути і російські релігійні діячі, що благословляють і підтримують війну проти України, фактично благословляючи руйнування, вбивства і зґвалтування українців. Їх місце  поруч з усіма військовими злочинцями, — наголосив шейх Саід.

На думку Президента Конгресу мусульман України, Сейрана Арифова, російські муфтії виконують прямі вказівки ФСБ, насправді зовсім не переймаючись долею Києво-Печерської лаври:

— Ці всі крганови та аблаєви, чиновники в чалмах, жодного слова не сказали, коли росіяни знищували і знищують мечеті й церкви в Україні. Їх не турбує загибель десятків тисяч цивільних християн, мусульман і представників інших віровизнань у війні, що її розв'язала Росія. А тут вони раптом вирішили стати ніби на захист релігії. Це банальне блюзнірство й лицемірство. Їм самим насамперед потрібно пам’ятати про повернення до Всевишнього, адже там лицемірів чекає суворе покарання.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.