17 березня 2012 року жіночим відділом ВАГО «Альраїд» у Криму було проведено тренінг для батьків на тему «Виховання дітей та їх взаємовідносини з батьками». Сьогодні ця проблема дуже актуальна; адже батьки в розпачі — чому діти не розуміють їх і суперечать у всьому?
Батьки щиро бажають своїм дітям найкращого, проте їх суворість і вимогливість іноді сприймається чадами неправильно і викликає непереборне бажання вчинити навпаки і на зло. Нав'язливість і настанови, нехай навіть зі щирим благим наміром, не приносять користі. Дорослі рідко коли замислюються про потребу дітей бути почутими; мало цікавляться їх бажаннями і баченням цілей свого життя.
Розстановка пріоритетів
Приділяючи своїм дітям багато уваги до вступу їх до школи, батьки потім ніби забувають про них і з головою поринають у свої турботи; саме у той момент, коли дитині так потрібні їх увага, розуміння й підтримка. Якщо у перехідному віці вони не отримають цього від батьків — вони шукатимуть це в чужих людях: ровесниках, дорослих, «кумирах», які говорять близькі й зрозумілі їм речі. Саме на судження цих людей підлітки стануть орієнтуватися згодом, і якщо у батьків буде з цього приводу інша думка — не варто довго гадати, чию обере дитина.
Це відбувається через те, що ми не вміємо й не хочемо спілкуватися зі своїми дітьми, частенько виправдовуючись високою зайнятістю задля блага цих же дітей. І це двосічний меч: спочатку від відчуття прірви, що збільшується між дітьми і батьками, страждають діти; згодом вже самі батьки, опам'ятавшись, жахаються її ширині та глибині.
Приклад Пророка
Та цих проблем можна уникнути, якщо кожен буде прагнути якнайкраще наслідувати приклад Пророка Мухаммеда (мир йому і благословення), який завжди з терпінням слухав своїх дітей і цікавився їх думкою з будь-якого питання. Він завжди знаходив для них і час, і добре слово, і раду — хоча був завантажений турботами поза сім'єю як ніхто інший. Тому, підводячи підсумки тренінгу, присутнім проілюстрували взаємовідносини останнього Посланця з членами його сім'ї низкою достовірних хадисів; ці моделі поведінки цілком актуальні й сьогодні.
Завершився тренінг колективним чаюванням, на якому учасники могли обговорити отриману інформацію, поділитися своїми думками й досвідом.
За матеріалами arraid.org
Посилання на тему:
Новини
Учасники семінару для батьків дізналися, як заслужити довіру дитини і чому це так важливо
Харківським батькам розповіли, як навчити дітей пишатися своєю приналежністю до Ісламу
У Києві відбудеться семінар на тему виховання дітей у дусі Ісламу
Чим зайнятися нашим дітям на літніх канікулах, підкажуть в Ісламському культурному центрі
У Кримській школі хафізів відбувся семінар для підлітків та їх батьків
Ісламські діячі: Основою духовно-морального виховання молоді повинна бути віра у Всевишнього
Статті