У Харкові пройшла зустріч студентів-старшокурсників з іноземними студентами підготовчого факультету, які тільки приїхали навчатися в Україну. Подібні заходи покликані допомогти новоприбулим студентам з мусульманських країн адаптуватися до українських умов.
Зустріч відбулася 1 грудня в Ісламському культурному центрі м. Харків. Організатором заходу виступила громадська організація іноземних студентів «Аль-Манар».
Рішення навчатися в Україні
Такі зустрічі проводяться щороку. Потреба в них виникає з огляду на обсяг потоку іноземних студентів-мусульман, які вважають отримання освіти в ВУЗах України гідним капіталовкладенням. Харків, зі своїми численними університетами та інститутами, закономірно є одним з основних освітніх центрів країни.
Захід відвідали більше сотні студентів, які цього року вперше приїхали в Україну для навчання на підготовчому факультеті, а також представники декількох ВНЗ. Поділитися досвідом з новачками і запропонувати їм свою допомогу прийшли їхні земляки, які навчаються на старших курсах цих ВНЗ.
Природно, студентам-іноземцям така допомога необхідна, оскільки завжди легше адаптуватися в чужій країні, коли поруч є хтось, що володіє твоєю рідною мовою та мовою країни перебування, яку ти тільки починаєш вивчати; хтось, хто дасть підказку в задоволенні побутових, культурних , релігійних потреб і пояснить особливості місцевого менталітету і культури.
Зберегти себе в нових умовах
Іноземним студентам важливо зберегти свою релігійну і культурну ідентичність в іншому етнокультурному середовищі, ставши при цьому активним і корисним членом того суспільства, яке приймає їх на період навчання. Важливо також бути старанним у науці, незважаючи на спокуси вести гультяйський спосіб життя, які виникають у зв'язку з віддаленістю від будинку і відсутністю контролю сім'ї. З таким посилом організатори звернулися до студентів та побажали їм успіхів у навчанні, адаптації до нового середовища, хороших і достойних друзів. У свою чергу співробітники та активісти ГО «Аль-Манар» висловили готовність надати допомогу і сприяння студентам в широкому спектрі життєвих ситуацій.
За матеріалами ВАГО «Альраїд»
Ще по темі:
01.03.2012 - Іноземні студенти в Україні: солодкі обіцянки та гіркі проблеми
03.10.2011 - Саудівська Аравія не визнає українські дипломи
28.05.2010 - Студенти з мусульманських країн – призери всеукраїнської олімпіади з української мови
11.02.2010 - Мусульманський студент бореться зі стереотипами австралійців стосовно мусульман
08.07.2009 - У Києві обговорять прояви нетерпимості, з якою стикаються іноземні студенти
10.04.2009 - Саудівська Аравія не довіряє медичним дипломам України
09.01.2009 - В Україні найчастіше від дискримінації потерпають студенти-іноземці
Теги: мусульмани, іноземні студенти, Харків, Україна, освіта, молодь, іноземці, студенти, Україна,
Аль-Манар