Вбивця вагітної мусульманки засуджений до довічного ув'язнення

1
“Це очевидно, що його мотивом була ненависть до мусульман”, - сказав прокурор Франк Гайнріх.
12.11.2009
Оцініть статтю: 
(52 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

У середу народженого в Росії громадянина Німеччини суд визнав винним у нанесенні смертельних ножових поранень вагітній єгиптянці і засудив його до довічного ув'язнення. Вбивство трапилось 1 липня прямо у приміщенні суду, де загибла виступала свідком на процесі проти Алєксандра Вайнса, і викликало хвилю обурення у мусульманському світі.

У постанові державного суду Дрездена сказано про те, що через особливо жорстокий характер злочину, обвинувачений Алєксандр Вайнс 28 років не буде мати права на дострокове звільнення, повідомляє Майдан-ІНФОРМ з посиланням на АР.

Під час судового розгляду Вайнс зізнався у нанесенні ножових поранень Марві аш-Шарбіні в ході судових засідань 1 липня у Дрездені. Водночас він стверджував, що його дії не були навмисними і він не мав ксенофобських мотивів. Його адвокати намагались перекваліфікувати справу у ненавмисне вбивство та заявили, що оскаржать цей вирок.

Чиновник німецького уряду офіційно уповноважений у справах мігрантів Марія Боемер заявила, що цей вердикт став “важливим сигналом для Єгипту та інших частин арабського світу”.

“Меседж такий: У нашій країні немає місця ксенофобії”, - сказала вона.

Німецький міністр закордонних справ та віце-канцлер уряду Гвідо Вестервелле привітав таке рішення суду: “Воно чітко показало, що насильству, расовій нетерпимості та ненависті немає місця в Німеччині”.

31-річна фармацевт Марва аш-Шарбіні отримала щонайменше 16 ударів ножем від Вайнса у залі засідань дрезденського суду, де вона давала свідчення проти нього. Вона подала на нього скаргу у 2008 році, де заявила, що він під час сварки образив її за расовим мотивом, називав її “терористкою” і “ісламісткою”.

У багатьох судах в Німеччині, як і у тому де трапилось вбивство, на вході немає жодної перевірки з точки зору безпеки. Прокурор заявив, що для вбивства обвинувачений використав кухонний ніж, який приніс у рюкзаку до зали суду з дому.

Чоловік Марви, науковець, який проводить дослідження у Дрездені, спробував втрутитись у бійню, щоб захистити дружину і також отримав ножове поранення та серйозні травми. 3-річний син пари в цей момент знаходився у залі суду і був свідком нападу Вайнса.

Близько 1500 демонстрантів, які зібрались навколо суду в очікуванні вироку, тримали в руках плакати із гаслами “Стоп ненависті до ісламу в Німеччині” та “Смерть Марви є наслідком полювання на іслам”.

Крім вбивства, Вайнса також визнали винним у замаху на життя та нападі на чоловіка Марви аш-Шарбіні Ельві Оказа.

Суддя-головоюча Біргіт Вайганд заявила, що на вирок суду не вплинув широкий міжнародний інтерес до справи. “Ми не виголошували вердикт для мусульман чи будь-якої іншої групи. Вирок, який ми винесли, відповідає німецькому законодавству - такий самий, як у випадку, будь-якого іншого обвинуваченого”, - сказала вона. “Він вбив Марву аш-Шарбіні на очах у її дитини”, - зазначила суддя.

Хоча вирок Вайнса найбільш жорсткий з можливих за німецьким законодавством, відповідно до німецької системи правосуддя через 15 років люди, засудженні на довічне ув'язнення, мають право на дострокове звільнення. На думку жителів Александрії - рідного міста аш-Шарбіні - цього недостатньо. “Вона мертва, а він ще живий”, - кажуть вони.

Тим часом посол Єгипту в Німеччині Рамзі Еззельдін Рамзі заявив репортерам, що на його думку, “правосуддя здійснилось”. “Призначення максимально можливого покарання, я думаю, саме по собі багато про що каже”, - вважає він.

У заключній промові у понеділок прокурор Франк Гайнріх заявив, що немає сумнівів у причинах вчинку Вайнса. “Це очевидно, що його мотивом була ненависть до мусульман, - сказав він суддям. - Як маньяк, холоднокровний убивця він почав бити ножем жінку та її чоловіка, який намагався її захистити”.

Коли у вівторок Вайнсу надали можливість останнього слова, він відмовився говорити. “Я нічого не хочу сказати”, - заявив він у суді.

Вайнс народився у російському місті Перьм. З кінця 2003 року він жив у Німеччині і отримав німецьке громадянство.

Єгиптяни висловили обурення з приводу нападу і спочатку стриману німецьку реакцію і побачили у ній прояв расизм та антимусульманських настроїв.

Однак за тиждень після вбивства канцлер Німеччини Ангела Меркель висловила співчуття президенту Арабської Республіки Єгипет Хосні Мубараку. Щоправда публічно коментувати справу вона відмовилась.

За матеріалами Майдан-ІНФОРМ

Посилання на тему:

Новини

Побутовий расизм як основа великої політики

У німецькому парламенті рекордна кількість депутатів-мусульман

Німецький мусульманин відстояв у суді право молитися на перервах у школі

У Німеччині планують запровадити викладання ісламу в школах

Мусульман у Німеччині виявилося більше, ніж вважалося

У Бундесвері чекають молодих мусульманок

Германія схвильована скандальними пропозиціями міністра внутрішніх справ

Статті

Викладання ісламу у німецьких школах

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.