Американські армійські підрозділи і служби розвідки беруть участь у таємних спільних операціях з військами Ємену. В останні тижні у результаті їх проведення загинули ряд агентів Аль-Каїди.
27 січня високопоставлений представник влади Ємену в інтерв'ю газеті Washington Post на умовах анонімності повідомив, що адміністрація задоволена ходом операцій у Ємені.
Спільні воєнні операції почалися шість тижнів тому, їхнє проведення було схвалене президентом Бараком Обамою, пише «Іслам для всіх» з посиланням на «ІсламОнлайн». У них беруть участь секретні Спільні Війська Спеціального Призначення (JSOC), чиєю основною місією є відстеження і знищення підозрюваних у тероризмі.
Американці, не беручи участі в атаках, взяли на себе планування місій, розробку тактики і надання зброї та військового спорядження. Вони надають Ємену новітні засоби ведення розвідки, у тому числі електронну апаратуру для спостереження, цифрові тривимірні карти місцевості.
У рамках спільних операцій був зроблений наліт на будинок, у якому проходила зустріч лідерів Аль-Каїди з шейхом Анваром Аль-Авлакі.
В цілому в останні шість тижнів були проведені більше двадцяти наземних рейдів і повітряних ударів, у результаті яких загинула велика кількість людей, у тому числі шість місцевих лідерів Аль-Каїди.
«Обмін інформацією зіграв ключову роль для проведення недавніх успішних контртерористичних операцій», - сказав державний чиновник. Він вказав, що дві країни «наполегливо співпрацюють» для боротьби з Аль-Каїдою на Аравійському півострові.
Нова стратегія
Спільні секретні операції можна розглядати як доказ ефективності стратегії американської адміністрації у боротьбі з тероризмом, що ґрунтується на тісному співробітництві з іноземними партнерами.
Про активну участь США у боротьбі з тероризмом на території Ємену стало відомо після недавньої серії візитів у цю країну високопоставлених чинів американської армії.
Серед них командуючий JSOC віце-адмірал Вільям Мак-Равен, радник Білого Дому по боротьбі з тероризмом Джон О. Бреннан, голова центрального командування військ США генерал Девід Петреус.
Запропонована Обамою стратегія співробітництва різко контрастує з «самостійною» політикою боротьби з тероризмом, якої дотримувалася адміністрація Буша.
Однак військова участь США у Ємені може мати негативні наслідки для правління Салеха, оскільки представники племен, а також політичні і релігійні групи висловлюють невдоволення втручанням США.
Багато провідних мусульманських вчених країни загрожували оголосити війну, якщо у Ємен увійдуть американські війська.
Побоюючись проблем, Салех неодноразово заявляв про свою опозицію втручанню Заходу у боротьбу, яку його країна веде проти Аль-Каїди.
За матеріалами «Іслам для всіх»
Посилання на тему:
США мають намір встановити демократію у Ємені
Президент Ірану закликав Ер-Ріяд повернути зброю вбік «Ізраїлю», а не шиїтських повстанців