Мусульманські країни вважають, що ООН повинна вжити більш суворих заходів проти ісламофобії, що охопила Захід і західні ЗМІ.
Делегати з ісламських країн, у тому числі Пакистану і Єгипту, виступаючи на засіданні Комісії ООН з прав людини, заявили, що ставлення до мусульман у західних країнах можна прирівняти до расизму і дискримінації, з якими необхідно боротися.
«Громадяни арабського походження стикаються з новими формами расизму, расової дискримінації, ксенофобії і різними проявами нетерпимості та маргіналізації», - сказав представник Єгипту.
Пакистан, виступаючи від імені Організації Ісламської Конференції, сказав, що спеціальний слідчий Комісії повинен зайнятися вивченням проявів расизму «особливо в західних країнах».
Діючи від імені ОІК, Пакистан виніс на обговорення Комісії резолюцію, рекомендуючи спеціальному слідчому з проблеми релігійної свободи «тісно співпрацювати зі ЗМІ, щоб забезпечити створення ними атмосфери поваги і терпимості до релігійних і культурних відмінностей».
ОІК та її союзники, в тому числі Росія, Китай і Куба, вважають, що ототожнення тероризму з терміном «ісламізм», приводить до ганебного стовпа всіх мусульман, а також є одним із видів ісламофобії.
Дипломати вважають, що резолюція буде прийнята, враховуючи, що більшість у Комісії складають країни ОІК та їх союзники.
Країни, які становлять більшість, серед них Індія і Бразилія, піклуються про те, щоб учасники групи більшості та їх союзники за межами Комісії з прав людини, такі як Шрі-Ланка і Іран, не піддавалися серйозній критиці за порушення в даній області.
Група більшості прагне фокусувати увагу Комісії на ізраїльській окупації палестинських територій та ізраїльській блокаді Гази.
Правозахисники, що працюють в організаціях, акредитованих при ООН, вважають, що заява, проект якої розробили США, - краща альтернатива офіційній резолюції.
«Група західних країн розуміє, що не повинні допустити прийняття такої резолюції Комісією, і це для них єдиний спосіб дати відсіч», - сказав представник Міжнародного гуманістичного та етичного союзу Рой Браун (Roy Brown).
За матеріалами «Іслам для всіх»
Посилання на тему:
У США представлена доповідь про дискримінацію мусульман у Європі
Європа: дискримінація мусульман не припиняється
Дискримінація у Франції носить релігійний характер - соціологи
ООН прийняла резолюцію проти ісламофобії
Расизм сьогодні загрожує насамперед мусульманам - експерт
Під впливом ЗМІ, образ мусульманки у киян найчастіше асоціюється з тероризмом
В Європі спостерігається тривожне зростання дискримінації мусульман
Рівень расизму в ЄС «шокує», заявляє агентство з прав людини