Для представників релігійних громад введуть спрощений порядок видачі віз

1
Комітет Україна - ЄС запропонував поширити спрощений візовий режим на нові категорії українців, у т.ч. представників релігійних громад
24.03.2010
Оцініть статтю: 
(331 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

Міжпарламентський комітет Україна - Європейський Союз пропонує розширити список категорій українських громадян, які можуть користуватися перевагами Угоди про спрощення візового режиму. Серед інших у список ввійдуть також представники неурядових організацій і релігійних громад.

Про це сьогодні, 24 березня, заявив голова парламентського комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк. Він нагадав, що 22-23 березня у Брюсселі відбулося 14-е засідання комітету з парламентського співробітництва між Україною і ЄС.

«У нашому заключному документі ми зафіксували рекомендації відносного того, що повинні бути розширені категорії українських громадян, на яких поширюється спрощений порядок видачі віз», - цитує Тарасюка Кореспондент.net.

Він зазначив, що в список категорій громадян, на яких повинен поширюватися спрощений порядок видачі віз, повинні ввійти також представники неурядових організацій і релігійних громад.

За словами Тарасюка, у ході засідання комітету було розглянуте питання розробки й затвердження дорожньої карти, що визначить етапи й конкретні положення переговорів щодо безвізового режиму. Український депутат відзначив, що робота над цим документом почнеться вже цього року.

Тарасюк пояснив, що коли Україна виконає положення дорожньої карти, то вона набуде статусу країни, що буде готова для введення безвізового режиму. Він нагадав, що в минулому році комітет рекомендував увести для українських громадян безвізовий режим з ЄС до 2012 року.

Як підкреслив Тарасюк, усе буде залежати від політичної готовності, насамперед України - наскільки вона здатна виконати всі умови, які були передбачені дорожньою картою. За його словами, цих умов достатньо, і Україні ще багато треба зробити для їхнього виконання.

Як повідомляє джерело, 1 березня під час візиту в Брюссель Президент України Віктор Янукович після зустрічі з президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу заявив, що вже цього року буде виконана дорожня карта із введення безвізового режиму. «Ми домовилися, що та дорожня карта, що буде складена, вона буде виконана вже найближчим часом, тобто цього року», - сказав Янукович.

Нагадаємо, що 1 січня 2008 року набула чинності підписана в липні 2007 року Угода про спрощений візовий режим між Україною і ЄС. Відповідно до неї, спрощений режим видачі віз поширюється зокрема на близьких родичів громадян, що проживають у ЄС, членів офіційних делегацій, членів уряду, парламенту, ряду органів місцевого самоврядування, Конституційного й Верховного суду, учнів, учителів, що супроводжують їх, студентів, аспірантів, інвалідів.

За матеріалами Кореспондент.net

Посилання на тему:

Україна й «Ізраїль» погодили текст угоди про безвізовий режим

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.