Донецькі переселенці провели акцію пам'яті та єднання на майдані

У річницю трагічних подій у Донецьку пройшла акція пам'яті та єднання
Юрій Лєвченко, Саід Ісмагілов,Киселевський Олег і Ольга Курносова на мітингу переселенців на Майдані Незалежності
Під час мітингу за єдину Україну в центрі Донецька проросійські тітушки за сприяння працівників міліції напали на українських патріотів
15.03.2015
Оцініть статтю: 
(371 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Увечері 13 березня, вимушені переселенці зібралися на Майдані Незалежності в Києві, щоб згадати загиблих.

Про це повідомляє інформресурс Обозреватель.ua.

На мітинг пам'яті в столиці 13 березня 2015 прийшло близько 500 осіб. Серед них - батьки героя Діми Чернявського, загиблого в цей же день на центральній площі міста Донецька рік тому, донецькі громадські діячі та активісти Євромайдану, просто громадяни своєї країни, які вважають, що Донбас - це Україна.

Ці люди втратили все своє майно і дуже багато - втратили найдорожче: своїх близьких. Деякі воюють за Україну і не можуть називати свої імена, так як це небезпечно для їх родин.

Учасники акції кричали «Слава Україні!», Прославляли Україну спільним виконанням гімну і молитвою. Говорили про те, що далеко не всі патріотично налаштовані мешканці змогли покинути рідну землю в силу різних причин. І ці люди знаходяться зараз в окупованому Донбасі під подвійним гнітом: терору «ДНР» і ненависті ура-патріотичної громадськості решти України, яка хоче звалити провину за події на заручників ситуації.

Жителі Донбасу засуджували пропускний режим в зоні АТО, який не є перешкодою для терористів, але створює умови для корупціонерів, які наживаються на найбільш беззахисних. Однак, виступаючи з «трибуни», мітингувальники утримувалися від осуду і гніву - говорили тільки про полеглих і згадували, як починалася війна.

«Ще 13 березня 2014 стало ясно, що «антифашисти» підуть на все, навіть на вбивство. Але Донбас просто віддали в руки тих, кого називають сепаратистами. Серед керівників України, які і зараз керують нашою державою, не знайшлося людей, які б взяли на себе відповідальність і придушили це все в зародку», - сказав донеччанин Володимир Шилов, командир роти у батальйоні «Дніпро-1».

«Брехнею і насильством у нас відібрали будинок», - такими словами розпочав свою промову муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» і корінний житель Донецька, Саід Ісмагілов.

«Те, що сталося було можливо тільки шляхом зради. Принцип 30 срібняків ще ніхто не відміняв - ті, хто зрадив наше місто, нашу країну, вони віддали на розтерзання наші сім'ї і наші будинки. І вони прийдуть до Господа з цими 30 срібниками. А ми стояли за Україну в Донецьку стільки, скільки могли, і обов'язково повернемося в Донбас. Поки є люди, які вірять, що Донбас - це Україна, ця ідея буде жити і обов'язково реалізується. Рано чи пізно ми всі повернемося в Донбас, до свого мирного життя», - сказав муфтій.

Нагадаємо, що рік тому, під час мітингу за єдину Україну в центрі Донецька проросійські тітушки за сприяння працівників міліції напали на українських патріотів. Міліція не просто не діяла, її працівники допомогли загнати активістів самооборони в пастку, якою став зламаний автобус. Після цього «правоохоронці» влаштували так званий «коридор», який довершив розправу.

Силовики не стали затримувати вбивць і організаторів заворушень в Донецьку, але до ранку відловлювали і допитували проукраїнських активістів з розкроєними головами.

Поранення різної тяжкості отримали близько 50-ти чоловік. Троє з них з переломами черепа балансували на межі життя і смерті. Офіційно підтверджено смерть одного патріота України з Донецька - це «свободівець», студент Діма Чернявський, якого штрикнув ножем рецидивіст, але були вбиті ще дві людини. Родичі убитих побоялися робити публічною інформацію про смерть близьких. Причина зрозуміла: їх вже тоді в Донецьку оголосили «фашистами». Підозрювані у вбивстві Дмитра Чернявського були затримані і випущені на свободу.

Ті працівники української міліції, які ввечері 13 березня мали відповідати за громадську безпеку, спочатку таємно, а потім і відкрито перейшли на бік сепаратистів. В даний час багато з них працюють в «поліції ДНР».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.