Доповідь ОНННМП повідомляє про дискримінацію кримських татар в Україні

Доповідь ОНННМП повідомляє про дискримінацію кримьских татар в Україні
02.08.2013
Оцініть статтю: 
(395 оцінки)
oleg
Зображення користувача oleg.

Організація націй та народів. що не мають власного представництва, представила альтернативну доповідь Комітетові ООН з прав людини, в якій звертається увага на положення кримських татар в Україні та дискримінацію на їх адресу. Доповідь було опубліковано 26 липня.

Основні проблеми, викладені у документі, включають дискримінацію, расизм, земельні спори, збереження мови та захист їх культурного й історичного спадку.

Кримські татари непропорційно представлені в політиці, а держава ані прагне розвивати діалог, ані визнає потреби кримських татар.

Ще одне важливе питання — недостатність компенсації жертвам депортації, котра є основною причиною більшості проблем сучасних кримських татар. До депортації кримські татари володіли 1 мільйоном гектарів сільськогосподарських земель. Україна й досі не компенсувала репатріантам матеріальні збитки, завдані як підчас висилки, так і в наступні роки.

Також порушуються їх права як національної меншини. Освіту на рідній мові може отримати лиш незначна кількість кримськотатарських дітей. Крім того, вони є жертвами дискримінації та ксенофобії за релігійною ознакою.

Доповідь підсумовано списком рекомендацій, адресованих Урядові України.

Джерело: http://www.unpo.org/

Схожі матеріали:

Кримські татари закликають світ обговорити проблеми депортованих народів Криму

Кримські татари: і через 65 років депортація триває?

Кримські татари у Великій Вітчизняній війні

Експерт: кримські татари - не сепаратисти

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.