ДУМК просить місцеву владу не нагнітати міжнаціональний конфлікт

1
«Ми не дозволимо глумитися над останками наших предків, і це кладовище ми повернемо і ніякого будівництва тут не буде», - зазначив Муфтій Криму
1
Метою зборів є захист території старого мусульманського кладовища в Ескі-Орда від бізнесменів, які намагаються перетворити кладовище на територію для підприємницької діяльності
1
Присутні прикріпили на одному з наявних на території каменів табличку, на якій вказано, що там буде побудована Центральна мечеть Добровської долини
1
1
1
25.04.2013
Оцініть статтю: 
(431 оцінка)
eugen
Зображення користувача eugen.

20 квітня за ініціативою Духовного управління мусульман Криму і мусульман Мамут-Султанського (Доброе) сільської ради були проведені поминальні заходи біля колишнього мусульманського кладовища в селі Ескі-Орда / Лозове і збори громадськості на місці планованого будівництва мечеті (джамі) в масиві Буки села Мамут-Султан / Доброе Акмесджітского району.

Як згадувалося раніше на сайті, територія цвинтаря, яка нібито відійшла військовій частині під госпбудівлі, була передана третій особі. З метою захисту території старого мусульманського кладовища в Ескі-Орда від бізнесменів, які намагаються перетворити кладовище на територію для підприємницької діяльності, були організовані дані заходи. Крім того місцеві жителі таким чином мають намір повернути земельну ділянку в масиві Буки, яка була відібрана у мусульман сільською радою, повідомляє сайт ДУМК.


У свою чергу місцевий виконком спробував через Окружний адміністративний суд АР Крим заборонити збори громадян, які протестують проти ситуації, що склалася. Проте суд відмовив у задоволенні позову Виконкому Мамут-Султанської сільради в повному обсязі і дозволив ДУМК проводити заплановані заходи.


Незважаючи на всі ініційовані місцевою владою перешкоди мусульманам вдалося провести поминальний захід в Ескі-Орда, для проведення якого прибув Муфтій мусульман Криму Еміралі Аблаєв. Вжиті місцевою владою заходи (огородження кладовища парканом, охорона його людьми у військовій формі і організація групи місцевих жителів з 20 осіб для протистояння проведенню зборів) не зупинили присутніх, а Муфтій Криму, у свою чергу, закликав присутніх не відповідати на провокації, які можуть розпалити міжнаціональний і міжконфесійний конфлікт.


«Шановні співвітчизники, закликаю вас бути стриманими і не піддаватися різного роду провокаціям, які виходять від місцевої влади. Влада замість того, щоб прагнути створення умов для міжконфесійного миру, сама розв'язує конфлікт. Якщо влада думає, що вона може вирішити проблему тільки огородженням території, то вона глибоко помиляється. Ми не дозволимо глумитися над останками наших предків, і це кладовище ми повернемо і ніякого будівництва тут не буде», - зазначив Муфтій Криму.


Явним доказом того, що місцева влада проводить незаконні дії проти мусульманської спадщини, є той факт, що в 2009 році дана земельна ділянка була на балансі сільської ради, яка планувала передати її Сімферопільській і Кримській єпархії для будівництва церкви. Однак сільська рада розглянула передачу ділянки для будівництва церкви в 2011 році. Єпархія, дізнавшись про наявність поховань на виділеній ділянці, відмовилася від неї.


Після отримання відмови від єпархії ДУМК звернулося до Мамут-Султанської сільської ради з проханням передати територію колишнього мусульманського цвинтаря Муфтіяту для створення паркової зони. Проте до цих пір звернення ДУМК не розглянуте. Сільська рада, замість того щоб відновити справедливість і не нагнітати обстановку в долині, відкрито демонструє свою дискримінаційну політику.


Незважаючи на підготовлені заздалегідь провокаційні дії, мусульманам вдалося провести захід. Присутні мусульмани, як і планувалося за програмою, прочитали дуа (молебень) і принесли в жертву барана.


Присутні висловили готовність, боротися за повернення території старого кладовища і перешкоджати будь-яким діям, спрямованим на відчуження ділянки для іншого призначення.


На даній земельній ділянці, площею 0,20 га присутні прочитали дуа і прикріпили на одному з наявних на території каменів табличку, на якій вказано, що там буде побудована Центральна мечеть Добровської долини.


Джерело: сайт ДУМК

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.