Про це у Фейсбуці повідомив радник Міністра інформаційної політики України Сергій Костинський.
Він пише про те, що першою подібною акцією стала локальна ініціатива «18 травня ми всі — кримські татари», яка була реалізована до Дня пам’яті жертв депортації (геноциду) кримськотатарського народу.
У самому ж Криму, як повідомляє агентство QHA, оргкомітетом з підготовки та проведення заходів, приурочених до Дня кримськотатарського національного прапора, було подано повідомлення в Сімферопольську міську адміністрацію про проведення 26 червня 2015 року публічного заходу в мікрорайоні Фонтани м. Сімферополь, приуроченого до цієї дати. На це повідомлення було отримано негативну відповідь з причини того, що іншими організаціями (Комітетом кримськотатарської молоді, очолюваним сином голови Держкомнацу Криму Асланом Смирновим, — ред.) вже було подано повідомлення і погоджено проведення 26 червня масових заходів. Після цього Оргкомітетом ще двічі подавався запит зі зміною місця проведення заходу і навіть його дати, проте відповіді були аналогічними першій. Також негативну відповідь було отримано і на повідомлення про проведення автопробігу.
«Таким чином, Оргкомітетом застосував усі спроби для того, щоб отримати дозвіл на проведення масового заходу в традиційному для Дня кримськотатарського прапора форматі. Однак така можливість надана не була. У зв’язку з цим Організаційний комітет заявляє, що ніяких масових заходів 26 червня 2015 року ним організовуватися не буде», — цитує QHA заяву оргкомітету.
Оргкомітет пропонує співвітчизникам з метою єднання народу і підняття духу патріотизму напередодні 26 червня і після цієї дати максимально популяризувати кримськотатарську національну символіку, вивішуючи в житлових будинках кримськотатарські прапори, прикрашаючи ними автомобілі, використовуючи елементи національної символіки в одязі.