Екс-спікер кримського парламенту просить владу Сімферополя вирішити питання з Соборною мечеттю

1
Борис Дейч закликає Сімферопольську міську раду і мера Геннадія Бабенко повернутися до розгляду питання про будівництво у кримській столиці Соборної мечеті
07.03.2009
Оцініть статтю: 
(443 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Колишній Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим, народний депутат України від Партії регіонів Борис Дейч закликає Сімферопольську міську раду і мера Геннадія Бабенко повернутися до розгляду питання про будівництво у кримській столиці Соборної мечеті. Про це говориться у листі Б. Дейча, текст якого має агентство «Контекст-медіа».

На його думку, дане питання стосується релігійних почуттів тисяч жителів міста і півострова.

Як відзначає екс-спікер кримського парламенту, мабуть, у депутатського корпусу міськради нинішнього скликання були мотиви для скасування рішень по Соборній мечеті, які приймалися у минулі роки. Однак, за його словами, зараз видно, що ці причини були лише приводом для нерозв'язання питання по суті.

«Напевно, відсутність послідовності у діях і виконанні раніше ухвалених рішень приводить до посилення міжнаціональної ворожнечі і не додає стабільності у місті та у Криму, - вважає Б.Дейч. - І найнеприємніше в тому, що вперше у сучасній кримській історії таке протистояння виникло на релігійному ґрунті».

У цьому зв'язку нардеп і вирішив звернутися до влади Сімферополя з проханням відкинути політичні розбіжності й найближчим часом вирішити дану проблему.

«Закликаю вас пам'ятати про відповідальність, що лежить на народних обранцях всіх рівнів за майбутнє улюбленого Криму, і дуже сподіваюся, що мій голос буде почутий», - говориться у листі.

Довідка: У липні 2004 року Сімферопольська міська рада погодила Духовному управлінню мусульман Криму місце розташування земельної ділянки площею 2,7 га на вулиці Ялтинській, 22, і видала дозвіл на розробку технічної документації для будівництва Соборної мечеті.

10 січня 2008 року на сесії Сімферопольської міськради було ухвалене рішення виділити під мечеть ділянку площею 2,7 га по вулиці Луговій, 6, замість ділянки по вулиці Ялтинській, 22.

12 лютого кримські татари почали акцію на Ялтинській, 22 зі збору каменю-черепашнику для будівництва Соборної мечеті.

15 лютого Господарський суд Автономної Республіки Крим зобов’язав Сімферопольську міську раду в десятиденний термін укласти з ДУМК договір оренди земельної ділянки площею 2,7 га на вулиці Ялтинській, 22, для будівництва Соборної мечеті.

24 липня міська рада Сімферополя ухвалила рішення щодо присвоєння ділянці по вулиці Ялтинській, 22, назви «Лісопарк «Ювілейний» з наступним визначенням його границь і забороною на цій території проведення будь-яких будівельних робіт.

23 листопада представники кримськотатарської громадськості огородили парканом ділянку на вулиці Ялтинській, 22.

За матеріалами «Контекст-медіа»

Посилання на тему:

Муфтій Криму і Посол США обговорили долю Соборної мечеті

Муфтій Криму і Постпред Президента підписали спільну заяву

ДУМ Криму вважає замовленим рішення Верховного суду стосовно Соборної мечеті в Сімферополі

Кримські татари обнесли парканом землю під мечеть у Сімферополі

Кримські татари вимагають від влади виділити землю під будівництво мечеті (5 канал)

Не вщухає конфлікт навколо місця під будівництво Cоборної мечеті в Сімферополі

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.