Форум з питання відновлення прав кримськотатарського народу пройде під егідою міжнародних організацій

Форум з питання відновлення прав кримськотатарського народу пройде під егідою міжнародних організацій
30.08.2010
Оцініть статтю: 
(148 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Курултай кримськотатарського народу підтримав ініціативу учасників Всекримського траурного мітингу, присвяченого пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу про необхідність скликання Міжнародного форуму з питання відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні. Таке рішення було ухвалене 29 серпня в ході роботи третьої сесії Курултаю V скликання.

Згідно тексту прийнятої постанови, яку має у своєму розпорядженні ІА QHA, актуальність проведення Форуму викликана необхідністю усунення руйнівних наслідків тотальної депортації кримськотатарського народу.

«Відсутність законів України та інших спеціальних заходів, направлених на відновлення прав корінного народу, що зазнав геноциду з боку комуністичного режиму, загрожує кримськотатарському народу, що перебуває одночасно у статусі розділеного народу, повним зникненням», – мовиться у тексті постанови.

«У цих умовах одним з ефективних кроків, що робляться з метою спонукати державу Україна до ухвалення комплексу правових заходів, направлених на відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні, може стати скликання і проведення спеціального Міжнародного форуму під егідою міжнародних організацій».

Зазначимо, що Курултай дав доручення Меджлісу кримськотатарського народу затвердити Організаційний комітет з підготовки форуму, а також на адресу Президента України, Верховної Ради України, ООН, Ради Європи, Європейського Союзу, ОБСЄ та інших організацій направити спеціальні звернення про необхідність проведення Форуму.

Лідер Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемільов припускає, що держава не перешкоджатиме проведенню форуму, а навпаки надасть підтримку в його проведенні, оскільки цей форум переслідуватиме інтереси Української держави й підвищить її престиж.

Нагадаємо, 18 травня на загальнокримському траурному мітингу, присвяченому 66-й річниці депортації, була прийнята резолюція про проведення Міжнародного форуму з питання відновлення прав кримськотатарського народу.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Новини

Президент розпорядився до листопада внести до парламенту законопроект про відновлення прав депортованих

Янукович обіцяє вирішити насущні проблеми кримських татар

Кримський уряд затвердив план заходів щодо облаштування і соціально-культурного розвитку репатріантів

Представники Держкомнацрелігій та місії ООН обговорили проблеми кримських татар

В. Янукович взяв під особистий контроль питання облаштування репатріантів

В парламенті зареєстрований законопроект, що передбачає повернення майна депортованим

Наукові роботи

Депортація кримських татар як ще один геноцид в СРСР

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.