Газета “Блик” визнана винною у порушенні закону про суспільну мораль

1
Суд підтримав рішення НЕК у справі захисту віруючих від розпусних та образливих матеріалів у пресі. (Фото irs.in.ua)
30.12.2009
Оцініть статтю: 
(326 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

25 грудня 2009 року Окружний адміністративний суд міста Києва відхилив у цілому позовні вимоги ТОВ “Фрі Медіа Україна ГмбХ” – власника щоденної газети “Блик”, який намагався у судовому порядку оскаржити рішення Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. У жовтні минулого року НЕК своїм рішенням визнала низку публікацій у кількох числах цієї газети такими, що мають еротичний, порнографічний характер, а також ображають релігійні почуття віруючих.

У ході судового засідання керівник Секретаріату Верховного Архієпископа УГКЦ митрофорний протоієрей Олекса Петрів повідомив суду про порушене право віруючих на інформаційний простір, вільний від матеріалів, які принижують честь та гідність, ображають їх релігійні почуття та становлять загрозу фізичному, інтелектуальному, морально-психологічному стану населення. УГКЦ скористалась своїм правом і вступила у справу в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

Суть справи полягала в тому, що при проведенні моніторингу періодичних друкованих видань на предмет відповідності чинному законодавству про захист суспільної моралі Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі своїм рішенням № 4 від 23 жовтня 2008 року постановила визнати фотозображення, розміщені у газеті “Блик”, інформацією: еротичного характеру – у числах № 194 (682) за 01.09.2008 р. та 104 (592) за 14.05.2008 р. на стор. 16; порнографічного характеру – у числі № 104 (592) за 14.05.2008 р. на стор. 10 та такою, що демонструє неповагу до релігійних святинь та ображає релігійні почуття віруючих,– у числі № 194 (682) за 01.09.2008 р. на стор. 16.

Однак, керівництво ТОВ “Фрі Медіа Україна ГмбХ” відкинуло звинувачення проти газети “Блик” і подало позов до суду проти Національної комісії, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Слід нагадати, що Секретаріат Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій не так давно на своєму засіданні розглянув дане питання та висловив обурення згаданими публікаціями, в тому числі щодо вчиненої наруги над релігійними символами християн у всьому світі.

В результаті колегія суддів прийняла рішення про відхилення позовних вимог власника газети “Блик” у повному обсязі, чим фактично визнала неодноразове порушення даною газетою законодавства України про захист суспільної моралі.

Коментуючи дане рішення, представник УГКЦ у суді прот. Олекса Петрів зауважив: “Рішення суду у цій справі, яка набрала суспільного резонансу, засвідчило, що в Україні все ж таки є неупереджене правосуддя – бо увесь процес відбувався під прискіпливою “увагою” мас-медіа (як і вся теперішня діяльність Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі) – та вселив надію, що у майбутньому нам усім, спільними зусиллями вдасться захистити духовно-моральні основи нашого українського суспільства від руйнівного впливу аморальності, безкультур’я, непоміркованого споживацтва та гедонізму”.

Відзначимо, що порушниця суспільної моралі газета “Блик” нещодавно опублікувала інтерв’ю з українками, що прийняли іслам. На думку інтерв’юерів, редакція газети подала їхні слова на свій лад, зобразивши українок як “зрадниць”.

За матеріалами ІРС

Посилання на тему:

Новини

НЕК розробляє критерії експертизи продукції ЗМІ

Експертна рада «За духовність, моральність та здоров`я України» провела установче засідання

Депутати Львівської облради закликають заборонити аборти в Україні

З 1 січня 2010 року заборонена реклама алкоголю та тютюну у друкованих ЗМІ

Верховна Рада остаточно заборонила гральний бізнес в Україні

За зберігання порнографії з метою збуту чи розповсюдження притягуватимуть до кримінальної відповідальності

Статті

Більше половини українців вважають, що стан моралі загрожує національній безпеці

Примарні межі рукотворної моралі

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.