Голова Меджлісу на Міжнародному форумі розповість про ситуацію із демократією в Україні

Голова Меджлісу на Міжнародному форумі розповість про ситуацію із демократією в Україні
08.10.2011
Оцініть статтю: 
(378 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемільов нарівні з відомими світовими діячами візьме участь у 15-ій ювілейній конференції «Форум-2000» (Forum 2000). Про це сам політик повідомив журналістам у Києві 5 жовтня.

За інформацією Джемільова, цього разу за участі колишнього президента Чехії і Чехословаччини, письменника і драматурга Вацлава Гавела учасники форуму будуть обговорювати відношення правової держави і демократії.

«Від України мене запросили. Мені випала велика честь, і я візьму там участь», повідомив лідер кримських татар, додавши, що в ході конференції він виступить із доповіддю про ситуацію, що склалася в Україні.

Зазначимо, що, як свідчать звіти міжнародних експертів, серйозно стурбованих останніми тенденціями у сфері дотримання прав людини і розвитку демократичних цінностей в Україні, демократія у нашій країні перебуває під потужним пресом.

Зокрема, експерти оцінюють розвиток громадянського суспільства в Україні як низький, також вони заявляють про збільшення випадків переслідувань із політичних мотивів, посилення випадків дискримінації за національною ознакою.

Права нацменшин

Однією з таких проблем є проблема відновлення законних прав корінного народу Криму кримських татар, які пережили у 1944 році насильницьке виселення.

Практично з перших днів незалежності України кримські татари домагаються прийняття закону про відновлення прав кримськотатарського народу. Водночас вони вказують на необхідність відновлення у правах представників ряду національних меншин, які також зазнали депортації у роки СРСР із території сучасної України.

Однак, всі зусилля кримських татар, а також неодноразові звернення Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин на підтримку прийняття закону, не увінчалися успіхом.

Форум

«Форум 2000» - регулярна щорічна зустріч інтелектуалів світового значення, стурбованих долями людства.

Мова йде про специфічну дискусійну площадку, на якій найбільші громадські, культурні та релігійні діячі всіх конфесій і світоглядів, колишні провідні політики всіх напрямків, інтелектуали і визнані мислителі обговорюють центрові проблеми сучасності.

Організатором таких зустрічей у Празі був і залишається колишній чеський президент Вацлав Гавел, який відкрив першу конференцію у 1997 році.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Новини

Джемільов: Наші вимоги - повернути статус кримськотатарської мови та забезпечити представництво кримських татар в органах влади

Лідера кримських татар висунули на Нобелівську премію миру

Лідер Меджлісу заявив про релігійні утиски та загрозу асиміляції кримських татар

Джемільов: у кримських татар є право ставити питання про незалежність

Статті

Лідер кримських татар Мустафа Джемільов: «У нас, окрім України, більше нічого немає»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.