Громадська рада при Міносвіти проти встановлення “кондоматів” у вищих навчальних закладах

1
“Під виглядом боротьби з ВІЛ/СНІДом фактично пропагується аморальний спосіб життя та довільні статеві відносини”, – зауважив під час засідання єпископ Євстратій. (Фото: irs.in.ua)
25.06.2010
Оцініть статтю: 
(505 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Громадська рада при Міносвіти з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями вважає, що профілактика ВІЛ/СНІДу в Україні повинна здійснюватись за наявності морально-виховної складової.

Про ці та інші актуальні питання йшла мова на черговому засіданні Громадської ради, яке відбулось 22 червня у залі колегії Міністерства освіти і науки під головуванням народного депутата Володимира Марущенка, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Учасники засідання розглянули питання статевого виховання та стану профілактики ВІЛ/СНІД у школах та вищих навчальних закладах. Представники Церков висловили занепокоєння тим, що державна інформаційна кампанія в цій сфері в останні роки є однобокою та головною метою ставить виключно пропагування презервативів, виключаючи при цьому заходи з морального виховання дітей та молоді. Громадська рада при Міносвіти підтримала Відкритий лист глав християнських Церков з цієї проблематики.

“Під виглядом боротьби з ВІЛ/СНІДом фактично пропагується аморальний спосіб життя та довільні статеві відносини”, – зауважив під час засідання єпископ Євстратій (Зоря), голова інформаційно-видавничого управління УПЦ Київського Патріархату.

Кондомати

Присутні представники Міністерства освіти і науки погодились з тим, що є неприпустимими ініціативи, анонсовані у ЗМІ, по встановленню на території вищих навчальних закладів апаратів із продажу презервативів (“кондоматів”). На їх переконання, у разі виявлення таких фактів ректори відповідних закладів повинні бути притягнуті до відповідальності, адже згідно Закону України «Про вищу освіту» навчально-виховний процес повинен забезпечувати у першу чергу моральний, духовний та естетичний розвиток особистості.

Враховуючи наявний комплекс проблемних питань у сфері профілактики ВІЛ/СНІДу в Україні, Громадська рада при Міносвіти з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями виступила з ініціативою провести восени спільне засідання з аналогічними громадськими радами, створеними при МОЗ та Міністерстві сім'ї, молоді та спорту.

Основи християнської етики

Громадська рада також затвердила загальнодержавну програму з предмету «Основи християнської етики» для учнів 1-4 та 7-11 класів загальноосвітніх шкіл. Програма, розроблена робочою групою з представників Міністерства, Церков та науковців, тепер спрямована до Міністерства освіти і науки з рекомендацією надати їй відповідний гриф для подальшого використання у навчальному процесі.

При цьому присутні констатували незабезпеченість учнів та шкіл підручниками з предметів духовно-морального спрямування, друк яких держава не береться фінансувати, зважаючи на брак коштів. У зв'язку з цим Громадська рада вирішила вжити низку заходів для залучення благодійників та міжнародних фондів до участі у виданні необхідних накладів таких підручників.

Фахова підготовка з богослов’я

На завершення учасники засідання проаналізували стан справ з впровадженням в Україні богослов’я як напрямку професійної підготовки фахівців. Представники Церков висловили переконання, що відповідно до європейського освітнього досвіду богослов’я (теологія) має бути не тільки визнано спеціальністю, але й здобути статус окремого напрямку, за яким буде здійснюватись підготовка фахівців у вищих навчальних закладах.

За матеріалами ІРС

Посилання на тему:

Новини

Держава співпрацюватиме з релігійними організаціями у пропагуванні сімейних цінностей та здорового способу життя

Дніпропетровські батьки заявляють, що школа вчить їхніх дітей пиячити та ґвалтувати

Масова пропаганда сексуальності - головна причина порушення репродуктивного здоров'я молоді

Митрополит Іларіон радить повчитися ставленню до сімейних цінностей у мусульман

З епідемією СНІДу в Україні боротимуться вихованням моральності й відповідальної сексуальної поведінки

Українських дітей долучатимуть до традиційних духовних цінностей

Громадська рада Міносвіти розглянула питання викладання духовно-моральних курсів у школах

Статті

Україна на шляху до Содому й Гоморри

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.