Кримські татари на окупованому півострові з 1 квітня залишаться без свого телеканалу

Кримськотатарський телеканал АТР на межі закриття
19.03.2015
Оцініть статтю: 
(383 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Першого квітня кримським татарам, які залишилися на півострові, буде не до сміху. Незалежний канал АТР може припинити мовлення саме в цей день, якщо не отримає реєстрацію як ЗМІ за російським законодавством, чому перешкоджає Роскомнадзор.

Про це пише сайт 15 хвилин.

Генеральний директор телеканалу Ельзара Іслямова розповіла, що Роскомнадзор в черговий раз залишив заявку про реєстрацію АТР без відповіді.

ATR неодноразово намагався перереєструватися відповідно до російського законодавства, проте всі його зусилля поки успіхом не увінчалися. Телекомпанія вже кілька разів подавала документи у Федеральну службу з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнадзор), але їх всякий раз повертали назад. Формальні причини були різні - то необхідні платежі були перераховані по невірним реквізитами, то документи нібито були невірно завірені нотаріусом (хоча пізніше з'ясувалося, що все було зроблено правильно).

Зрештою ATR звернувся за допомогою до московської консалтингової компанії, яка давно й успішно спеціалізується на реєстрації ЗМІ. Вона декілька разів перевірила всі документи і направила їх в Роскомнадзор. Однак і це вирішити проблему не допомогло.

«Таким чином, з 1 квітня ми будемо просто змушені припинити трансляцію програм ATR через відсутність правових підстав для здійснення телевізійного мовлення», - розповіла Іслямова.

Як повідомлялося раніше, 26 січня співробітники кримського ОМОНу заблокували будівлю редакції кримськотатарського телеканалу і провели обшуки нібито «в рамках розслідування кримінальної справи», яка «перебуває у провадженні Слідчого комітету РФ у Криму».

Довідка:

ATR - кримський телеканал, основна цільова аудиторія якого - кримськотатарське населення. 60% мовлення каналу ведеться російською мовою, 35% - кримськотатарською, 5% - українською.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.