Кримські татари зв'язують Туреччину й Україну

1
«Крим і кримські татари - це місток, що зв'язує Туреччину й Україну. Туреччина завжди готова допомогти кримськотатарському народу», - підкреслив посол.
27.08.2010
Оцініть статтю: 
(218 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Надзвичайний і Повноважний Посол Туреччини в Україні Ахмет Бюлент Мерич , який перебуває з офіційним візитом у Криму, переконаний, що Крим є дуже важливим регіоном у взаєминах Туреччини й України, а кримські татари є своєрідною сполучною ланкою між двома державами.

Про це Ахмет Бюлент Мерич сказав вчора, 17 січня, у ході відвідування Кримського інженерно-педагогічного університету.

«Крим і кримські татари - це місток, що зв'язує Туреччину й Україну. Туреччина завжди готова допомогти кримськотатарському народу», - підкреслив посол.

Ректор КІПУ Февзі Якубов розповів почесному гостеві, що в університеті активно працює факультет кримськотатарської і турецької філології, а студенти, що вивчають турецьку мову щорічно беруть участь в олімпіадах і конференціях.

Декан факультету КТФ Енісе Абібуллаєва показала шановним турецьким гостям обладнані кабінети і багату бібліотеку для студентів.

Як відзначає QHA, факультет кримськотатарської і турецької філології активно розвивається за підтримки Турецького управління співробітництва і розвитку (ТІКА).

Торгово-економічне співробітництво

Крім того, у рамках розвитку торгово-економічного співробітництва між двома регіонами, 16 лютого посол Турецької Республіки в Україні зустрівся з керівництвом Торгово-промислової палати Криму.

В ході засідання представники обох сторін обговорили підсумки економічного співробітництва за 2009 рік. Так, президент ТПП Криму Неоніла Грачова відзначила, що минулий 2009 рік був несприятливим для обох сторін: «У порівнянні з 2008 роком, загальний обсяг експорту товарів обох сторін упав на 30%, а обсяг імпорту - на 45%».

Як пояснив турецький посол, в основному в 2009 році із Криму в Туреччину імпортувалися товари хімічного виробництва, а Туреччина, у свою чергу, імпортувала продовольчі товари і товари легкої промисловості.

У зв'язку з цим, сторони дійшли до висновку, що для підвищення рівня імпорту й експорту товарів у 2010 році, необхідний перехід у вільну торгово-економічну сферу, а також скасування візового режиму між Україною і Туреччиною.

«Якщо ці умови будуть виконані, я впевнений у тому, що товар і капітал зможуть вільно переміщатися», - підкреслив Ахмет Бюлент Мерич.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Новини

Віктор Янукович запросив прем'єр-міністра Туреччини Реджепа Ердогана на інаугурацію

Туреччина й Україна спростять візовий режим

Діяльність закордонних організацій не веде до захоплення ісламу в Криму

З Туреччиною та Ізраїлем може бути встановлений безвізовий режим

В Україні збудували мечеть на честь Сулеймана Великого і Роксолани

Статті

Наріжний камінь добросусідських відносин українського і турецького народів

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.