Меджліс прийняв рішення про підтримку у другому турі виборів Юлії Тимошенко

1
За словами першого заступника голови Міллі Меджлісу Рефата Чубарова, для кримських татар альтернативи Юлії Тимошенко у протистоянні з Віктором Януковичем немає. (Фото AFP)
26.01.2010
Оцініть статтю: 
(199 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Меджліс кримськотатарського народу вирішив підтримати у другому турі виборів Президента України кандидатуру нинішнього Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Відповідне рішення було прийняте 22 січня у ході засідання Міллі Меджлісу.

Як повідомили QHA у прес-службі Меджлісу, аналіз результатів виборів 17 січня 2010 року свідчить про те, що переважна більшість кримських татар, які взяли участь у голосуванні, підтримали кандидатуру Ю. Тимошенко. Крім того чимала частина виборців-кримських татар віддали свої голоси за Сергія Тігіпко, Віктора Ющенко, Арсенія Яценюка та Анатолія Гриценко.

«Виконуючи доручення Курултаю кримськотатарського народу, ґрунтуючись на детальному вивченні програм і оцінках попередньої діяльності Тимошенко Ю.В. і Януковича В.Ф., Меджліс кримськотатарського народу ухвалив рішення про підтримку на повторному голосуванні щодо виборів Президента України кандидатури Тимошенко Ю.В.», - відзначили у прес-службі, додавши, що у зв'язку з цим, Міллі Меджліс закликає всіх співвітчизників продемонструвати при повторному голосуванні «максимальну активність і внести свій особистий вклад у забезпечення демократичного розвитку України і створення умов для дотримання прав народів і прав людини в Україні».

50-70 тис. голосів кримських татар

Відзначимо, що на думку кримських аналітиків, зусилля Меджлісу кримськотатарського народу можуть забезпечити Юлії Тимошенко від 50 до 70 тис. голосів кримських татар. «Організаційні зусилля центрального Меджлісу і розгалуженої структури регіональних меджлісів можуть додати Юлії Тимошенко ще від 50 до 70 тисяч кримськотатарських голосів», - повідомили експерти в інтерв'ю українській службі «Радіо Свобода».

Ці дані також підтвердив перший заступник голови Міллі Меджлісу Рефат Чубаров, додавши, що для кримських татар альтернативи Юлії Тимошенко у протистоянні з Віктором Януковичем немає. За його словами, вони не пробачать регіоналам напад правоохоронців на репатріантів на Ай-Петрі у грудні 2007 року, коли міліцією керував нинішній голова кримського штабу Януковича Анатолій Могильов, а також відмову Сімферопольського мера-регіонала Геннадія Бабенко дати дозвіл на будівництво Соборної мечеті у Сімферополі.

За матеріалами QHA і «Радіо Свобода»

Посилання на тему:

Новини

Кримські мусульмани повинні брати участь у виборах, - Рефат Чубаров

Українські мусульмани бачать майбутнього Президента патріотом своєї країни

ДУМУ «Умма» і Асоціація «Альраід» закликають українських мусульман взяти активну участь у виборах

Політсили напередодні виборів будуть спекулювати на темі міжетнічної ситуації в АРК, - вважає Іоффе

Заяви про активізацію радикалів у Криму - це намагання отримати дивіденди напередодні виборів, вважає Р. Чубаров

Статті

Експерти вважають події у Криму піаром і пов'язують їх із майбутніми виборами в Україні

Мусульмани хочуть бачити Україну сильною незалежною державою. Інтерв’ю з головою ДУМУ «Умма» С. Ісмагіловим

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.