Меджліс відмовився від зустрічі з Президентом через переформатування списку учасників

1
Меджліс просить призначити дату зустрічі з Радою представників кримськотатарського народу при Президентові України
03.08.2010
Оцініть статтю: 
(227 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Керівництво Меджлісу кримськотатарського народу відмовилося взяти участь у зустрічі з Президентом України Віктором Януковичем, яка проходить сьогодні, 3 серпня, у Сімферополі через переформатування зустрічі й запрошення для участі в ній опозиційних Меджлісу сил. Президент Віктор Янукович назвав таку позицію Меджлісу незрозумілою і безперспективною.

Як мовиться у заяві, прийнятій на засіданні Президії Меджлісу кримськотатарського народу, до запланованої зустрічі Радою представників кримськотатарського народу була проведена відповідна підготовча робота. «Проте, напередодні зустрічі були зроблені дії, що розходяться із раніше прийнятим Президентом України рішенням про проведення засідання Ради представників кримськотатарського народу. Так, замість засідання Ради представників кримськотатарського народу за участю Президента України була запропонована «зустріч з представниками кримськотатарського населення», - підкреслили автори заяви.

Президія Меджлісу кримськотатарського народу мотивувала свою відмову від участі у зустрічі з Президентом України тим, що «на цю переформатовану зустріч, крім керівників Меджлісу кримськотатарського народу й делегованих його Президією учасників, виявилися запрошеними не керівники більшості впливових громадських організацій кримських татар, що активно працюють і мають авторитет у Криму, а представники двох-трьох відомих своєю скандальністю суспільно-політичних утворень, за якими стоять особи, готові заради своїх амбіцій до будь-яких деструктивних дій».

Президія Меджлісу звернулася до Президента України Віктора Януковича з проханням виявити, від кого виходила провокаційна ініціатива про переформатування заходу, а також призначити дату зустрічі з Радою представників кримськотатарського народу при Президентові України.

Президент таку позицію не зрозумів

У свою чергу, Віктор Янукович заявив, що не розуміє причини неприходу керівництва Меджлісу кримськотатарського народу на сьогоднішню зустріч і нараду зі стратегічного розвитку Криму. Про це він сказав на прес-конференції за підсумками наради й зустрічі з представниками кримськотатарських громадських організацій, передає УНІАН.

«Хай цьому (діям Меджлісу – УНІАН) оцінку дає кримськотатарський народ. Політизування незрозуміле для мене. До кого вони в опозиції: до населення Автономної республіки Крим, до Автономної республіки Крим? Ми ніяких політичних питань не розглядали, ми розглядали питання розвитку Кримської автономії, де проживає велика кількість кримських татар, які повинні долучатися до цієї роботи (до розробки стратегії Криму – УНІАН)», - сказав Президент.

За словами Віктора Януковича, позиція, яку зайняли сьогодні керівники Меджлісу, «веде в нікуди».

«Я цю позицію не розумію. Мені здається, що така позиція керівництва Меджлісу не має ніякої перспективи», - сказав він.

За матеріалами УНІАН і QHA

Посилання на тему:

Новини

Президент проведе зустріч з представниками кримськотатарського народу

Заступник голови Меджлісу: Янукович підійшов до проблем кримських татар половинчасто

В.Янукович зустрівся з представниками Меджлісу кримськотатарського народу

Статті

На що кримським татарам очікувати від нової влади?

З наближенням річниці депортації влада відкрила вуха для меджлісу

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.