Міжконфесійна рада Криму прийняла звернення до учасників Всесвітнього саміту релігійних лідерів

Міжконфесійна рада Криму прийняла звернення до учасників Всесвітнього саміту релігійних лідерів
27.04.2010
Оцініть статтю: 
(157 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Міжконфесійна рада Криму «Мир - дар Божий» прийняла звернення до учасників Всесвітнього саміту релігійних лідерів, що проходить у Баку (Азербайджан) 26-27 квітня поточного року.

Як повідомили Кримському інформаційному агентству у прес-службі Сімферопольської й Кримської єпархії, у зверненні сказано, що в Криму вдалося зберегти мир і злагоду між людьми різних національностей, а також толерантні міжконфесійні відносини. Однак у цей час у багатьох країнах політичні сили прагнуть втягти духовні організації у сферу політичних розбирань, намагаючись зштовхнути між собою релігійних лідерів і внести розкол у релігійне середовище.

У зв'язку з цим автори звернення висловили сподівання на те, що форум релігійних діячів запропонує нові ідеї щодо того, як більш повно реалізувати потенціал державно-релігійних відносин, а також яким чином побудувати міжцерковний діалог на пострадянському просторі.

Звернення підписали співголови ради: керуючий Сімферопольською й Кримською єпархією Української Православної Церкви Митрополит Лазар і голова Духовного правління кримських караїмів України Давид Єль, члени Міжконфесійної Ради Криму «Мир - дар Божий». Крім того, до звернення приєднався Муфтій Духовного управління мусульман Криму хаджі Еміралі Аблаєв.

Відзначимо, що Міжконфесійна рада Криму «Мир - дар Божий» була створена в 1992 році. До Ради ввійшли керівники 8-ми традиційних для Криму конфесій і релігійних організацій.

Однак, Духовне управління мусульман Криму вийшло з її складу на знак протесту проти встановлення православними хреста на півострові напередодні 2000-річчя Різдва Христова без узгодження з Радою. Пізніше між Муфтієм Еміралі Аблаєвим і Митрополитом Лазарем була укладена угода, відповідно до якої християни й мусульмани прийняли взаємні зобов'язання щодо запобігання односторонніх заходів при установці культових символів.

За матеріалами «КІА»

Посилання на тему:

На київській міжконфесійній конференції ісламські діячі призвали співпрацювати в тому, що нас об’єднує

Київ стане площадкою всесвітнього міжконфесійного діалогу

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.