Муфтій Криму вимушений звільнити «інакомислячих» імамів, - думка політолога

1
Ігор Семиволос (Фото: RFE/RL)
29.09.2010
Оцініть статтю: 
(228 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Зрозумілим є прагнення Духовного управління мусульман Криму (Кримського муфтіята) до контролю ситуації, оскільки, кінець кінцем, за те, що відбувається в ісламському середовищі Криму відповідатиме безпосередньо Муфтіят. Так директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос прокоментував рішення ДУМК про звільнення імамів, які не виконують постанови цього органу.

«З боку Муфтіята існують певні вимоги стосовно всіх імамів, які призначені безпосередньо самим Муфтіятом. Якщо той чи інший імам не виконує їх, то в такому разі, постає питання про відповідність цього імаму посаді» - пояснив Семиволос.

При цьому, експерт звернув увагу на те, які методи використовуватиме Муфтіят при вирішенні даного питання і чи будуть вони ефективними.

«Там, де авторитет Муфтіята достатньо великий, там можуть бути результати, а ось де менш низька довіра, результати практично можуть бути відсутні», - підкреслив експерт.

Він додав, що «відповідати за те, що відбувається в ісламському середовищі Криму доведеться все одно Муфтіяту, оскільки це та структура, яка офіційно покликана представляти кримських мусульман».

«Тут виходить ситуація, коли є група мусульман, яка знаходиться поза впливом Муфтіята і власне Муфтіят не може на них впливати. У цьому й полягає вся дилема. Ось таким чином можна пояснити те, що відбувається в мусульманському середовищі Криму», - роз'яснив Семиволос.

При цьому експерт звернув увагу також на те, що у Муфтіята не залишається іншого вибору, ніж поміняти неслухняних імамів. Тим більше враховуючи те, що деякі імами проігнорували рішення ДУМК щодо дати святкування одного з головних релігійних свят Ораза-байрам.

«Такі дії реально не можуть не турбувати, оскільки тут були зачеплені традиції і дотримання ритуалів, пов'язаних з релігійним святом», - зазначив експерт.

Крім того, він вказав на той факт, що кримськотатарському населенню властива якість єдності, а такі дії реально можуть викликати негативне відношення у більшості кримських татар.

Нагадаємо, раніше в Духовному управлінні мусульман Криму було ухвалено рішення про ревізію мусульманських релігійних громад і звільнення імамів, які не провели святкову молитву 9 вересня 2010 року, який був оголошений Муфтіятом Криму першим днем Ораза-байрам.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

ДУМК зайняв жорстку позицію щодо розбіжностей серед кримських мусульман

Е. Аблаєв: рішення Муфтіяту направлене на застереження мусульман від впливу різних релігійних течій

Рішення ДУМК не стосується обов'язкових релігійних заходів, - А. Ісмаілов

Віднині для проведення релігійних заходів у Криму потрібно отримати дозвіл ДУМК

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.