Луганська соборна мечеть - найбільш відвідувана в Україні, - Рашидов

1
За словами Сейфули Рашидова, мечеть є самою відвідуваною в Україні не лише мусульманами, а й представниками інших релігій.
24.09.2010
Оцініть статтю: 
(218 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Будівництво мечеті в Луганську почалося в 2007 році в районі вулиці Павловської – прямо на пустирі біля яру. Офіційно відкрилася мечеть у червні цього року. А недавно чутки про те, що будівля може сповзти в яр, пішли по місту. Проте, голова правління релігійної організації «Салам» Сейфула Рашидов їх спростовує і стверджує, що мечеть стала найбільш відвідуваною в Україні.

У Луганську соборна мечеть, яка знаходиться на вулиці Павловській, не руйнується. А, навпаки, удосконалюється й розширюється.

«Раніше там був пустир, що переходив в яр, а зараз - красива будівля. Ми також плануємо висадити на прилеглій території дерева і квіти, щоб затишно стало не тільки всередині», - пояснив Сейфула Рашидов.

Проект Луганської соборної мечеті виконаний на основі ескізного проекту однієї з мечетей у Кримській автономії. Будівля мечеті являє собою двоповерхову культову споруду загальною площею 550 кв.м. Висота мінарета становить 25 метрів. У підвальному поверсі розташований спортзал і кухня; на першому поверсі - бібліотека, учбовий клас, офіс. Одночасно в мечеті можуть молитися понад 500 чоловік.

Побачивши чорні перекриття на схилі яру, жителі міста почали хвилюватися за стан мечеті – навіть пішли чутки, що мечеть може обвалитися. Але приводів для хвилювання немає, з луганською соборною мечеттю все гаразд.

За словами Сейфули Рашидова, вона є найбільш відвідуваною мечеттю в Україні не лише мусульманами, а й представниками інших релігій.

За матеріалами Cxid.info

Посилання на тему:

Новини

На мечеть, що відкрилася в Луганську, вчинено три напади (відео)

Нова Соборна мечеть у Луганську - чинник міжконфесійного миру і злагоди

В Луганську відбулося урочисте відкриття Соборної мечеті

ДУМУ «Умма» запрошує на урочисте відкриття Соборної мечеті у Луганську

Статті

Іслам у сучасному Луганському регіоні

Огляд преси

Східні ворота Луганська («Молодогвардієць»)

Відкриття Луганської Соборної мечеті («ОстроВ»)

Мусульмани відкриють у Луганську мечеть. І будуть щорічно вітати християн з Великоднем («ОстроВ»)

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.