Мустафу Джемілєва висунули на здобуття Нобелівської премії миру

1
15 квітня 2014р. Мустафа Джемілєв був нагороджений найвищою державною нагородою Туреччини.
26.04.2014
Оцініть статтю: 
(298 оцінки)
oleg
Зображення користувача oleg.

Низка громадських організацій російської республіки Татарстан, зокрема Рада старійшин, Татарський громадський центр та Меджліс татарського народу, висунули лідера кримських татар Мустафу Джемілєва на здобуття Нобелівської премії миру.

"Безсумнівно, Мустафа Джемілєв – один із найбільш гідних претендентів на цю престижну премію", - йдеться у спільній заяві татарських організацій.


Вони наголосили, що завдяки пану Джемілєву "кримські татари стали інтегрованою частиною українського суспільства" і "беруть активну участь у державно-політичному будівництві сучасної України".


У березні висунути Мустафу Джемілєва на здобуття Нобелівської премії миру українську владу закликав колишній прем’єр-міністр України Євген Марчук.


«Це буде справедливо. Обґрунтувань безліч: в’язень сталінських таборів, вніс суттєвий вклад у врегулювання гострої кримської кризи 1993-1994 років і я готовий допомогти обґрунтуванням, тому що добре знаю ті події і його участь. А також Мустафа Джемілєв зараз в 2014 році вживає великих зусиль для мирного врегулювання конфлікту в Криму. Це буде потужний сигнал для кримськотатарського народу і для України. Тандем українців і кримських татар сьогодні надзвичайно важливий для вирішення кримського питання», - переконаний Євген Марчук.


Мустафа Джемілєв з 1960-х років вів у Радянському Союзі дисидентську і правозахисну діяльність, повідомляє ВВС.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.